Resultat  XTREME-running i tuff terräng 130813
URSVIKS MOTIONSGÅRD SUNDBYBERG
Bana: Torr bana
Väder: 20 grader solsken följt av kraftig regnskur
PRELIMINÄR RESULTATLISTA
Förnamn Efternamn Klubb Kön År Startnr. Löptid Kommentar
1 Andreas McConville FK Studenterna H -81 870 54:52 Xtreme Elit
2 Johan Sandler Fredrikshofs FIF H -76 267 59:05 Xtreme Elit
3 Anders Söderlund FK Studenterna H -80 865 59:32 Xtreme Elit
4 Jonas Larm Hässelby SK H -73 224 59:36 Xtreme Elit
5 Thomas Pechhacker FK Studenterna H -83 875 59:54 Xtreme Elit
6 Magnus Hedberg FK Studenterna H -81 871 60:01
7 Johan Carlsson Örgryte IS H 847 60:08
8 Jonatan Alvaeus Upsala IF H -90 899 60:10
9 Henrik Hult Bromma H 884 60:44
10 Jakob Wernqvist FK Studenterna H -75 853 61:57
11 Emil Jansson FK Studenterna H -81 861 62:52
12 Björn Wennblom Yuppie Ski Club H -75 887 63:36
13 Daniel Franco Cereceda Nacka Värmdö SK H -82 92 64:58
14 Lars Erixon Solna H -67 902 65:15
15 Anders Borgström Källviken H -77 883 66:03
16 Tedh Lundstedt IK Rauken H -61 845 66:59
17 Jonas Johansson Järfälla H -79 157 67:20
18 Magnus Dahlin FK Studenterna H -69 872 67:31
19 John Järnbring Täby H -83 867 68:56
20 Per Larsson Running Sweden H -73 96 69:12
21 Ulf Wennblom PWC H -82 886 69:21
22 Johan Hardell FK studenterna H -78 879 69:36
23 Erik Odén Stocksund H -66 167 69:42
24 Kalle Skarin Varggropen H -85 850 69:49
25 Fredrik Holmgren Stockholm City Triathlon H -68 187 70:08
26 Roger Altgenug H -70 860 70:10
27 Per Lundström Haga Norra H -70 284 70:24
28 Mikael Näslund Öbacka LK H -78 906 70:25
29 Michael Johansson Sigtuna H -68 835 70:27
30 Mårten Karlberg Solna H 126 70:36
31 Jonas Hellström Solna H -76 211 71:08
32 Vidar Swaling Stockholm H 907 71:54
33 Anders Furuskär Ericsson H -70 839 72:45
34 Jonas Lundborg Sundbybergs IK H -68 897 72:55
35 Måns Österlund Carnegie IF H -80 903 72:56
Thomas Lindqvist Switcharna H -67 898 72:56
37 Philip Hurst Bollstanäs H -62 277 73:32
38 Daniel Löfgren Stockholm H -83 195 73:36
39 Jesper Uddin Stockholm H -74 846 73:39
40 Rickard Fors Solna H -78 892 73:47
41 Niklas Bergström Sundbyberg H -89 896 73:49
42 Viktor Bodin Sundbyberg H -87 895 73:56
43 Anders Thor Ursvik H -68 863 73:58
44 Mattias Dahlqvist Ericsson IK H -73 894 74:24
45 Johannes Eklund Umeå Jets H -79 888 75:30
46 David Jegust Adeptic H 60 75:39
47 Bobo Karlsson Lidingö Triathlon H -67 86 76:09
Magnus Kilger Stockholm H -74 868 76:09
49 Patrik Thorén FOI SIF H -69 851 76:18
50 Timo Ryhänen Stockholm H -78 855 76:26
51 Anders Björknäs Sollentuna H -77 235 76:50
52 Magnus Prins Stockholm H -76 179 76:52
53 Lars Mattsson Trimble IF H 183 76:58
54 Niclas Karlsson TOBO H -64 852 77:00
55 Jonas Sandberg Team Skavsåret IF H -73 55 77:11
56 Jonas Nilsson H -74 880 77:37
57 Helena Liljestrand Sundbyberg D -73 67 77:42
58 Karl-Henrik Sundberg Sundbyberg H -80 900 77:57
59 Mårten Sohlmann Yuppie Ski Club H -75 859 77:58
60 Johan Qviberg Yuppie Ski Club H -81 857 78:00
61 Christophe Herly Bromma H -69 854 78:09
62 Thomas Bergström Korpen Rix H -80 901 78:27
63 Daniel Jacobsén Ekerö H -87 29 78:46
64 Mats Carlsson Sundbybergs IK H -64 255 78:49
65 Stefan Edlund Bromma H -64 95 78:52
66 Göran Jonsson Sundbybergs IK orientering H 158 79:13
67 Anders Hagestam Spånga H -60 866 80:17
68 Leif Granholm Spånga H -68 184 80:23
69 Björn Ljung SIK skidor H -62 864 80:52
70 Jörgen Sjöberg Råcksta H -67 882 81:44
71 Gisela Sjöberg Hässelby SK H -74 881 81:45
72 Daniela Profir SIK Skidor D -70 215 82:28
73 Thomas Karlsson OBH Sweden H -75 869 82:30
74 Magnus Wallin Skene SOIS H -62 877 82:48
75 Göran Lindén Stocksund H -52 893 83:01
76 Björn Lindmark Sollentuna H -69 849 84:09
77 Anne-Li Widén Sundbybergs IK skidor D -71 286 84:19
78 Kenny Lundberg Bring Citymail H -74 189 86:13
79 Tommy Setterberg Järvastaden H -73 200 86:26
80 Andreas Lind Bromma H 162 87:58
81 Gustav Hedin Järfälla H 891 88:09
82 Jimmy Johansson Solna H 156 88:12
83 Ulf Nordemyr Vasakronan H 12 88:32
Ansgar Simonsson Sundbybergs IK orientering H 159 88:32
85 Henk Martijn Upplands Väsby H -68 811 88:51
86 Björn Nilsson H -85 904 89:24
87 Kjell Bristrand Sundbyberg H -59 291 90:07
88 Patrik Östberg Bring Citymail H 134 90:57
89 Ted Jansson Åkersberga H 164 91:51
90 Mats Jansson Sundbybergs IK skidor H -63 181 92:09
Susanne Jansson Sundbybergs IK D -62 182 92:09
92 Susanna Bratt Enebyberg D -71 878 92:22
93 Michael Söderström Bromma H -63 257 92:44
94 Per-Anders Arvidsson MTB Täby H -64 858 93:24
95 Ville Svärd Slow Focus H -75 873 93:37
96 Thomas Danielsson BV SOK H -67 862 93:49
97 Thorbjörn Gudmunsson KR Lidingö H -83 285 95:44
98 Camilla Eriksson Lidingö D -74 874 95:50
99 Carl Milton Stockholm H -82 890 96:59
100 Daniel Matell Umeå H -87 856 100:33
101 Jesper Bergman Viby H -69 885 100:56
102 Anna-Karin Back Johanneshov D 171 102:47
103 Malin Berglund D -80 889 105:20
104 Magnus Dahlberg MDAB H -53 848 108:07
105 Ludwig Östlund Stockholm H -85 905 109:14
- Jonas Collet FK Studenterna H 100 Brutit
- Lars Hagrot Sundbybergs IK H -57 876 Brutit
- jorge Miro SIK Skidor H -86 217 Brutit
108 startande varav 8 damer.
Xtreme Race Tracker V.4.2 Copyright: MDAB 2013  ---  Kontakt: Magnus Dahlberg / 070 - 759 0109