Resultat  XTREME-running i tuff terräng 120522
URSVIKS MOTIONSGÅRD SUNDBYBERG
Bana: Torr
Väder: Sol 20 grader
PRELIMINÄR RESULTATLISTA
Förnamn Efternamn Klubb Kön År Startnr. Löptid Kommentar
1 Mikael Johansson FK Studenterna H -77 565 59:38 Xtreme Elit
2 Fredrik Persson FK Studenterna H -76 518 61:02
3 Olof Ekberg Nacka Värmdö SK H -69 541 62:45
4 Mikael Videfors SIK skidor H -66 471 63:19
5 Marcus Hultgren handlavitargo.se H -79 560 63:38
6 Tobias Drugge Lulekamraterna H -80 491 63:43
7 Andreas Peterson SIK Skidor H -80 554 66:35
8 Mattias Johansson Sollentuna H -80 510 66:47
9 Tedh Lundstedt IK Rauken H -61 413 66:53
10 Rikard Becker Hässelby SK H -76 520 67:20
11 Lars  Hjulström Team RockRunners H -70 513 67:30
12 Lasse Hansson Rex Travel H -62 555 67:32
Jonas Klasson Applicon H -71 362 67:32
14 Lars Svärd IF Triangeln H -73 547 67:49
15 Erik Bengtsson Ekerö H -77 548 67:51
16 Erland Simonsson SIK orientering H -96 388 68:02
17 Peter Winbäch Vasastan H -82 558 68:08
18 Michael Widner Tele2 H -71 516 68:15
19 Johan Kristensen Långås Leoparder H 533 68:22
20 Eric Fagerström Bearingpoint IF H -85 562 68:34
21 Jordi Viana FK Studenterna H -64 438 68:57
Tomas Gustavsson Vattenfalls IF H -76 341 68:57
23 Max Löfgren H -85 551 69:22
24 Christer Wärre Trimble IF H -73 427 69:51
25 Conchur Mac Cába Offerdals SK H -81 360 70:07
26 Carl Norinder Stockholm H -74 566 70:08
27 Pontus Karlsson Attunda OK H -84 385 70:19
28 Anders Brunander Sthlm City Triathlon H -70 536 70:28
29 Erik Heilborn TDC H -62 336 70:34
30 Ola Stenudd Stockholm H -80 436 70:52
31 Per Larsson Running Sweden H -73 530 71:25
32 Jesper Lindström Sthlm City Triathlon H -72 464 71:29
33 Duke Aschan Canada H -77 524 71:35
34 Johan Törnqvist Puppy TS H -84 528 71:46
35 Michael Johansson Sigtuna H -68 550 71:52
36 Fredrik Rosengren H -76 552 72:09
37 Björn Nordén SIK skidor H -63 515 72:19
38 Niclas Karlsson Exarby H -64 325 73:02
39 Mårten Karlberg Stenberga H -79 535 73:03
40 Anders Thor Ursviks IK H -68 342 73:18
Thomas Karlsson OHB Sweden H -75 534 73:18
42 Ville Lahdensuo Sepsi-78 H -81 532 73:26
43 Johan Qviberg Yuppie Ski Club H -81 559 73:36
44 Jonas Sandberg Team Skavsåret H -73 429 73:39
45 Niklas Gidlund Team Gidlund H -79 506 73:40
46 Roger Altgenug H -70 546 73:42
47 Kai Laurila TDC AB H -67 306 73:43
48 Eric Niklason H -80 448 74:15
49 Markus Stål Sundbyberg H -79 544 74:19
50 Jonas Lundborg Sundbyberg H -68 490 74:21
51 Tomas Mårtensson FK Studenterna H -67 442 74:29
52 Martin Frisk Tri United H -78 529 74:53
53 Ulrik Schäfer Spölands IF H -73 479 74:57
54 Petri Helminen Hägersten H -64 432 75:08
55 Andreas Kässel Stockholm H -81 563 75:20
56 Emilie Ernstson Bromma D -81 455 75:23
57 Nicklas Bergström Täby OK H -68 428 75:35
58 Tommy Brissman SK Tegsnäspojkarna H -67 373 75:36
59 Mats Löfstrand Kransen H -79 531 76:05
60 Bernhard Hirschauer The Unlimited Sky H -62 557 76:26
61 Bengt Boberg PGS Technology H -62 334 76:47
62 Charlie Hall Skärholmen H -73 507 76:56
63 Pierre Rohdin Zuite H -65 503 77:03
64 Tomas Hjort Mälarö SOK H -68 332 77:19
65 Per-Eric Wård Trimble IF H -66 440 77:27
66 Jörgen Alverbro IRnova H -65 425 77:50
67 Leif Granholm Saab Fritid H -68 422 77:58
68 Martin Belak SPIF Triathlon H -80 406 78:01
69 Magnus Sjöstedt Tele2 H -79 517 78:07
70 Ulf Angelsiöö Storvreta IK H -68 307 78:15
71 Miikka Breti H -76 452 78:27
72 Johan Bergsten Uppsala H -78 411 78:30
73 Fredrik Sundberg ReRun H -71 538 78:31
74 Mattias Sudow Pas H -80 522 79:49
75 Bobo Karlsson Lidingö Triathlon H -67 426 79:54
76 Jenny Hansson Team Exspirit D -80 556 80:02
77 Thomas Marquart Runday IF H -78 318 80:16
78 David Jegust Adeptic H -64 396 80:31
79 Anne-Li Widén SIK skidor D -71 521 80:54
80 Sofia Hjulström Hammarbyhöjden D -77 514 81:31
81 Thomas Bergström Korpen Rix H -80 401 81:42
82 Fredrik Svahn Stockholm H -78 523 82:31
83 Gisela Sjöberg Råcksta D -74 527 82:35
84 Anders Nordzell H -66 493 82:59
85 Stefan Edlund Bromma H -64 542 83:07
86 Göran Runebring Järfälla H -67 304 83:14
87 Timo Ryhänen H -78 526 83:24 Pristagare
88 Patrik Forssell SEB IF H -80 512 83:28
89 Magnus Prins Stockholm H -76 489 83:38
90 Maria Ghaoui Springsessorna D -80 487 83:41
91 Elin Werjefelt Springsessorna D -84 488 83:44
92 Jens Reimer Xylem H -64 545 83:49
93 Kenneth Sellin Saab Fritid H -54 301 84:03
94 Elin Hedman Östersund D -78 549 84:36
95 Anton Lindh Adaptus H -73 539 84:38
96 Peter Beckman Stockholm H -83 540 84:40
97 Tommy Kjellsson Team Skavsåret H -61 431 84:50
98 Lars Modig KKG H -73 519 85:07
99 Magnus Petersson SIK skidor H -65 505 85:37
100 Mikael Lundqvist Ångeby IF H -62 449 85:58
101 Martin Larsson Huddinge AIS H -71 456 87:11
102 Johnny Röberg Solna H -67 340 88:46
103 Mårten Huzell Solna H -74 312 89:43
104 Jim Sandberg KKG H -75 508 90:02
105 Ansgar Simonsson SIK orientering H -61 553 90:56
106 Kenny Lundberg Sundbyberg H -74 470 91:06
107 Magnus  Dahlberg MDAB H -53 320 92:46
108 Peter Mustel T2 Data H -66 504 93:30
109 Emma Backström Stockholm D -86 367 95:44
110 Lennart Johansson Saab Fritid H -53 414 96:49
111 Jens Ingerlund Adaptus H -73 473 97:19
112 Josefin Malmgren Sundbyberg D -79 543 97:25
113 Hedda Malm IRnova AB D -74 511 99:33
114 Mats Backström Tullinge H -56 443 102:38
115 Annika Klockar Kista D -67 369 102:43
116 Lena Krog-Jensen Stockholm D -72 509 108:32
117 Nicke Berglund Skokloster H -71 525 114:05
118 Emma Lindqvist Svenska Spel D -72 502 119:44
119 Henrik Lindström Adaptus H -73 537 122:04
- Helena Ahlqvist Helenelund D -59 454 Brutit
- Mattias Aspholm FK Studenterna H -74 474 Brutit
- Malin Eriksson Running Sweden D -70 564 Brutit
- Kent Olofsson SIK orientering H -51 365 Brutit
- Adrian Shields Sthlm City Triathlon H -80 561 Sprang fel
124 startande varav 16 damer.