Resultat  XTREME-running i tuff terräng 120508
URSVIKS MOTIONSGÅRD SUNDBYBERG
Bana: Blöta ängar annars torrt
Väder: Sol 12 grader
PRELIMINÄR RESULTATLISTA
Förnamn Efternamn Klubb Kön År Startnr. Löptid Kommentar
1 Jonatan Alvatus Upsala IF H -90 476 57:05 Xtreme Elit
2 Hugo Hultqvist SIK skidor H -84 475 57:20 Xtreme Elit
3 Ulf Troeng Stockholms Brantaste IF H -84 498 58:35 Xtreme Elit
4 Mattias Aspholm FK Studenterna H -74 474 60:07
5 Mikael Videfors SIK skidor H -66 471 63:52
6 James Pratt Spånga H -70 323 64:16
7 Niklas Wernersson SIK orientering H -76 459 64:40
8 Eric Forsner Nordic Military Training H -74 496 64:41
9 Håkan Palm IF Linnéa H -74 371 64:46
10 Fredrik Mickelsson Kilafors SK H -71 486 64:54
11 Marcus Seyffarth Lidingö H -73 461 64:57
12 Henrik  Hult Bromma H -75 483 65:01
13 Marcus Andersson SCT H -80 469 65:16
14 Jakob Wernqvist FK Studenterna H -75 500 65:49
15 Mattias Eriksson Hemlingby LK H -72 468 66:22
16 Tobias Drugge Lulekamraterna H -80 491 66:23
17 Marcus Magnusson FK Studenterna H -72 424 66:27
18 Henrik Elmefur SIK skidor H -70 374 67:04
19 Pontus Karlsson Attunda OK H -84 385 67:08
20 Peter Rabe Bromma H -65 375 67:13
21 Erik Odén IFK Stocksund H 379 67:30
22 Peter Winbäch Vasastan H -82 492 67:31
23 Jonas Holmqvist Vällingby H -73 495 67:36
24 Tomas Gustavsson Vattenfalls IF H -76 341 67:40
25 Tedh Lundstedt IK Rauken H -61 413 67:49
26 Jakob Bergstrand Enebybergs IF H -88 324 67:56
27 Per Larsson Running Sweden H -73 353 67:59
28 Magnus Lundevall Ericsson Stockholm IK H -73 481 68:09
29 Anders Thor Ursviks IK H -68 342 68:25
30 Erik Heilborn TDC H -62 336 69:25
31 Ola Stenudd Stockholm H -80 436 69:45
32 Erik Adeler Stockholm/Norge H -79 458 70:03
33 Christer Wärre Trimble IF H -73 427 70:05
34 Jordi Viana FK Studenterna H -64 438 70:17
35 Ulrik Schäfer Spölands IF H -73 479 70:20
36 Conchur Mac Cába Offerdals SK H -81 360 70:22
37 Petri Helminen Hägersten H -64 432 70:23
38 Kai Laurila TDC AB H -67 306 70:26
39 Emelie Tillegård SIK orientering D -75 415 70:51
40 Tomas Broberg Fredrikshofs FIF H -79 435 71:01
41 Michael Johansson Sigtuna H -68 467 71:23
42 Mikael Wallnäs Trimble IF H -75 445 71:27
43 Eric Niklason H -80 448 71:29
44 Olle Westblom Running Sweden H -58 423 71:30
45 Jesper Lindström Sthlm City Triathlon H -72 464 71:34
46 Duke Aschan Canada H -77 460 71:38
47 Anders Björknäs Sollentuna H -77 451 71:49
48 Tobias Fritzson Upplands Väsby H -74 494 72:51
49 Jonas Sandberg Team Skavsåret H -73 429 73:01
50 Tomas Eriksson TriOptima H -83 361 73:04
51 Peter Ljung Vagnhärad H -69 430 73:16
52 Jonas Norrlander Stockholm H -77 386 73:19
53 Tomas Mårtensson FK Studenterna H -67 442 73:32
54 Per-Eric Wård Trimble IF H -66 440 73:49
55 Johan Söderlund H -84 439 73:53
56 Nicklas Bergström Täby OK H -68 428 74:05
57 Patrick Manzi EB Running Club H -73 453 74:39
58 Bengt Boberg PGS Technology H -62 334 75:15
59 Annika Hagfjärd IF Linnéa D -82 418 75:24
60 Isabelle Riedl Fredrishof D -84 477 76:01
61 Ulf Angelsiöö Storvreta IK H -68 307 76:07
62 Anna Åberg IKJ Haninge D -69 389 76:33
63 Roger Svensson Täby H -76 391 76:53
64 Bobo Karlsson Lidingö Triathlon H -67 426 77:05
65 Jörgen Alverbro IRnova H -65 425 77:08
66 Lars Mattsson Trimble IF H -71 446 77:16
67 Leif Granholm Saab Fritid H -68 422 77:27
Emilie Ernstson Bromma D -81 455 77:27
69 Peter Karlsson SIK friidrott H -59 370 77:50
70 Niklas Johansson Solna H -68 417 77:52
71 Erik Lantz H -83 450 78:14
72 Miikka Breti H -76 452 78:24
73 Peter Nyström Unify Hub&Spokes H -63 457 78:28
74 Daniel Lindberg Utbrytarna SK H -74 437 78:44
75 Jonas Lundborg Sundbyberg H -68 490 79:21
76 Johan Dahlberg Stockholm H -78 462 79:40
77 Thomas Jansson Axa SK H -70 499 80:01
78 Martin Olofsson TDC H -80 337 80:04
79 Johan Bergsten Uppsala H -78 411 80:07
80 Kennet Bolinder Hälsinglands Multisport H -74 333 80:35
81 Christer Hörlin Trimble H -81 441 80:43
82 Fredrik Svahn Stockholm H -78 377 80:44
83 Anders Frykholm AXA Sportsclub H -74 482 80:48 Pristagare
84 Magnus Prins Stockholm H -76 489 81:23
85 Johnny Röberg Solna H -67 340 81:27
86 Mikael Lundqvist Ångeby IF H -62 449 81:28
87 Daniela Profir SIK skidor D -70 363 81:45
88 Tommy Åhlin SIK skidor H -66 322 81:51
89 Urban Halldin IRnova H -67 433 81:56
90 David Jegust Adeptic H -64 396 82:15
91 Mats  Carlsson SIK Orientering H -64 497 83:03
92 Kenneth Sellin Saab Fritid H -54 301 83:36
93 Anders Nordzell H -66 493 83:38
94 Tommy Kjellsson Team Skavsåret H -61 431 83:53
95 Åsa Pärlered Team Sthlms Marathon D -66 421 84:31
Maria Ghaoui Springsessorna D -80 487 84:31
Elin Werjefelt Springsessorna D -84 488 84:31
98 Johan Hollander Solna H -81 472 85:33
99 Martin Larsson Huddinge AIS H -71 456 85:37
100 Henrik Eraybar P18 IK Visby H -69 478 86:04
101 Jessica Moverare IKJ Haninge D -74 485 86:09
102 Lennart Johansson Saab Fritid H -53 414 86:32
103 Per Torell SIK skidor H -69 434 86:46
104 Peter Friis Cetris IF H -67 447 87:45
105 Joakim Bourelius Stockholm H -77 444 87:54
106 Kenny Lundberg Sundbyberg H -74 470 88:03
107 Stefan Ekman Strömsbergs IF H -78 484 88:58
108 Per Johansson Råsunda H -79 463 89:30
109 Jens Ingerlund Adaptus H -73 473 90:01
110 Emma Backström Stockholm D -86 367 93:45
111 Helena Reinikainen SIK Skidor D -52 465 94:47
112 Helle Wikström D -65 419 95:32
113 Carina Vinberg D -57 420 95:36
114 Magnus  Dahlberg MDAB H -53 320 96:13
115 Kent Olofsson SIK orientering H -51 365 99:46
116 Johan Degerman H -76 412 103:43
117 Mats Backström Tullinge H -56 443 104:31
118 Annika Klockar Kista D -67 369 106:17
119 Eeva Europe HSIF D -54 466 106:38
120 Helena Ahlqvist Helenelund D -59 454 108:20
121 Matilda Grahn Nacka Saltsjöboo D -87 501 115:38
- Mikael Brudfors FK Studenterna H -84 416 Brutit
- Göran Jonsson SIK orientering H -66 480 Brutit
123 startande varav 18 damer.