Xtremefinal damer
Plac. Förnamn Efternamn Klubb Löptid
1 Petra Kindlund Motionärsligan 01:03:11
2 Kristin Larsson Överkalix IF 01:11:49
3 Mikaela Persson One-Chai 01:11:52
4 Malin Eriksson Running Sweden 01:12:45
5 Sanna Duvebrant SPIF Triathlon 01:16:55
6 Elin Werjefelt Springsessorna 01:19:19
7 Petra Månström Bloggjoggarna 01:20:48
8 Helena Reinikainen SIK skidor 01:34:50
9 Helena Ahlqvist Team Sthlm Marathon 01:35:39
10 Elisabet Bengtsson Tullinge SK 01:41:53
Xtremefinal herrar
Plac. Förnamn Efternamn Klubb Löptid
1 David Nilsson Högby IF 0:55:35
2 Jonas Larm Hässelby SK 0:55:58
3 Andreas Svensson FK Studenterna 0:56:28
4 Hans Edvardsson Ekerö 0:56:36
5 Patrik Eklund FK Studenterna 0:57:54
6 Niklas Sydow Fredrikshofs FIF 0:57:56
7 Will  Adams 0:58:21
8 Deri Thomas Running Sweden 1:01:22
9 Jonas Jansson FK Studenterna 1:01:40
10 Mikael Näslund Öbacka SK 1:02:42
11 Björn Ahlepil Sollentuna 1:02:52
12 Fredrik Mickelsson Kilafors SK 1:02:53
13 Eric Forsner Nordic Militairy Training 1:02:59
14 Magnus Jansson Uppsala 1:03:04
15 Kjell Svedman FK Studenterna 1:04:33
16 Andreas Åstrand Solna 1:05:08
17 Fredrik Hedin IFK Enskede 1:05:13
18 James Pratt Spånga 1:05:19
19 Jonas Sandberg Team Skavsåret IF 1:05:58
20 Mikael Brudfors FK Studenterna 1:06:02
21 Anders Borgström 1:06:07
22 Johan Kristensen Mitt i Kungsholmen 1:06:21
23 Per Larsson Club Running Sweden 1:06:33
24 Erik Adeler Norge 1:06:55
25 Tomas Mårtensson FK Studenterna 1:07:03
26 Rasmus Westergren SIK skidor 1:07:45
27 Stefan Skoogh Sträcklöpet 1:07:49
28 Mikael Carlsén Stoneridge Runners 1:07:56
29 Mattias Almkvist 1:08:12
30 Jonas Johansson 1:08:13
31 David Jegust Adeptic AB 1:08:34
32 Lars Hjulström Team Rockrunners 1:08:38
33 Jonas Pihl Järfälla 1:08:46
34 Yngve Nygren 1:08:49
35 Mats Götesson Hässelby 1:10:02
36 Richar Nicolin 1:10:23
37 Michael Johansson Sigtuna 1:10:25
38 Kalevi Penna 1:10:48
39 Mattias Söderlund Solna 1:10:57
40 James Roberts I.E.G.S. 1:11:08
41 Magnus Wallin Skene SoIS 1:11:10
42 Peter Karlsson SIK friidrott 1:11:30
43 Charlie Hall Skärholmen 1:11:45
44 Andreas Peterson SIK skidor 1:11:48
45 Christoffer Hennix Stockholm 1:11:54
46 Niclas Hedin Ellenwege SK 1:11:55
47 Rafael Franco Donostiarrak 1:12:13
48 Per-Eric Wård Åkersberga 1:12:28
49 Johan Westring SIK Orientering 1:13:08
50 Andreas Jansson 1:13:27
51 David Lindberg Utbrytarna SK 1:13:49
52 Fredrik Pettersson Sundbyberg 1:14:06
53 Ulf Angelsiöö Storvreta IK 1:14:23
54 Daniel Robertsson Vaxholm 1:14:29
55 Roger Tjernström Spånga 1:14:58
56 Kenneth Sellin Saab Fritid 1:15:05
57 Mats Carlsson SIK Orientering 1:15:45
58 Mikael Åhl Trimble IF 1:16:25
59 Göran Strömstedt 1:16:57
60 Lars Mattsson Tyresö 1:17:17
61 Martin Larsson Huddinge AIS 1:17:21
62 Johan Söderqvist Järfälla 1:17:24
63 Tommy Kjellsson Team Skavsåret IF 1:17:55
64 Christer Hörlin Hägersten 1:18:07
65 Stefan Edlund Bromma 1:18:29
66 Patrik Björkman Solna 1:19:08
67 Urban Halldin IRnova AB 1:19:30
68 Tomas Stenskog Storvreta 1:21:56
69 Åke Elweskiöld Bromma 1:34:01