Resultat  XTREME-running i tuff terräng 110503
URSVIKS MOTIONSGÅRD SUNDBYBERG
Bana: I huvudsak torr
Väder: Regn 4 grader
PRELIMINÄR RESULTATLISTA
Förnamn Efternamn Klubb Kön Startnr. Löptid Kommentar
1 Patrik Eklund FK Studenterna H 740 57:14 Xtreme Elit
2 Mikael Näslund Öbacka SK H 965 57:44 Xtreme Elit
3 Erik Andersson FK Studenterna H 923 59:27 Xtreme Elit
4 Mattias Karlsson SLDK H 937 59:58 Xtreme Elit
5 Daniel Hansson FJS H 958 60:53
6 Lars Vestling IF Thor H 976 61:01
7 Christer Backman Tullinge H 857 61:55
8 Håkon Breistrand SIK skidor H 982 61:58
9 Michael Mårdh FK Studenterna H 910 62:22
10 Anders Wigzell SIK skidor H 78 63:20
11 Tedh Lundstedt IK Rauken H 660 63:28
12 Rasmus Westergren SIK skidor H 77 63:58
13 Fredrik Orrsveden Sundbybergs IK H 972 64:10
14 Jokob Skott FK Studenterna H 953 64:53
15 Jakob Thun Grisen Lisen H 787 66:04
16 Andreas Peterson SIK skidor H 894 66:24
17 Christer Wärre Trimble H 18 66:39
18 Henrik Elmefur Sundbybergs IK H 977 66:44
19 Peter Bleckert Uppsala LK H 89 67:08
20 Anders Looft Looft Reklamateljé AB H 30 67:17
21 Johan Häll Norbergs OK H 979 67:26
22 Thomas Bergström Korpen Rix H 869 67:43
23 Ola Söderblom FK Studenterna H 726 67:47
24 Rickard Bellander FK Studenterna H 974 68:05
25 Niklas Gavelfält Running Sweden H 16 68:18
26 Jonas Lundborg SIK skidor H 978 68:23
27 Peter Söderman Lidingö H 920 68:24
28 Stefan Tillå Fartfyllda IF H 1244 68:26
29 Eric Niklason Sollentuna H 739 68:41
30 Stefan Skoogh Sträcklöpet H 714 68:44
31 Tomas Mårtensson FK Studenterna H 983 68:53
32 Johan Löwendahl Lidingö H 935 68:55
33 Per Larsson Club Running Sweden H 874 68:59
34 Mikael Carlsén Stoneridge Runners H 83 69:00
35 Ola Stering IK Trikadien H 785 69:01
36 Patrik Norberg Enskede H 966 69:04
37 Jonas Sandberg Team Skavsåret IF H 936 69:29
38 Magnus Barosen Svenska Spel H 650 69:34
39 Anders Björknäs Sollentuna H 718 70:02
40 Claes Jonsson Hälsinglands Multisport H 911 70:11
41 Johan Strömbom Sollentuna H 940 70:35
42 Nils Vesterlund Södra Upsala SK H 737 70:46 2:a pris
43 Kristian Berglin Sthlms långdistansklubb H 985 70:59
44 Peter Alex Nockeby Chark H 947 71:04
45 Mark McFroy IK Fyris H 951 71:07
46 Fredrik Sundqvist FK Studenterna H 79 71:18
Peter Olofson Grimstaspåret H 939 71:18
48 Mattias Söderlund Järvastaden H 942 71:37
49 Martin Kleinwichs Stoneridge Runners H 84 71:49
50 Carina Lindgren Sundbyberg D 907 72:07
51 Harald Lööf Täby H 913 72:11
52 Fredrik Jönsson Axa Sport Club H 671 72:17
53 Simon Carroll Team Stockholm Marathon H 948 72:40
54 Mathias Hager Solna H 1212 72:57
55 Ulf Olofsson Svenska Spel H 797 72:58
56 Patrik Thorén FOI SIF H 992 73:11
57 Franklin Wood Stockholm Frontrunners H 652 73:24
58 Bernhard Hirschauer SPIF Triathlon H 747 73:30
59 Göran Durgé Hulti-Bulti H 956 73:31
60 Patrick Manzi Ella Bitches Running Club H 80 73:35
61 Kurt-Henrik Gran Sollentuna H 735 73:36
62 Anders Blomgren H 925 73:38
63 Mikael Åhl Trimble IF H 49 73:41
64 Thomas Jansson Axa Sports Club H 862 73:49
65 Robert Gerth Bergshamra H 921 73:58
66 Johan Kolm Sundbyberg H 929 74:02
67 Krister Sund Snowfall.se H 950 74:17
68 Santiago Wilkman Sundbybergs IK H 964 74:21
Andreas Jansson Stigtomta H 90 74:21
70 Ulf Angelsiöö Storvreta IK H 750 74:31
71 Henrik Westman Hässelby H 930 74:35
72 Malin Annebäck Sollentuna D 905 74:37
73 Gustav Looft Looft Reklamateljé AB H 31 74:55
74 Daniel Lindberg Utbrytarna SK H 971 75:07
75 Jan Andersson Annedal H 791 75:16
76 Johan Stenberg SIK skidor H 790 75:18
77 Jonas Hagelin Stockholm H 980 75:28
78 Peter Karlsson Sundbybergs IK H 960 75:33
79 Peter Nyström Axa Sport Club H 926 76:19
80 Tomas Eriksson Enskede H 684 76:38
81 Kennet Bolinder Hälsinglands Multisport H 912 76:53 Lidingölopp
82 David Sundvall Sjöstaden H 659 77:08
83 Linda Forsström SIK skidor D 918 77:22
84 Stefan Edlund Bromma H 736 77:44
85 Jimmy Johansson Sundbyberg H 1243 77:50
86 Sergiy Smuk IRnova H 729 77:58
87 Tommy Åhlin SIK skidor H 81 78:09
88 Tommy Kjellsson Team Skavsåret IF H 39 78:11
89 Peter Carlsson Västerås H 946 78:25
90 Christian Yng Ursvik H 973 78:30
91 Jan Evensson Sundbyberg H 896 78:33
92 Mika Torenbacke IFK Kenya H 897 78:36
93 Urban Halldin IRnova AB H 733 78:58
94 Per Johansson Råsunda H 915 79:06 3:e pris
Kenneth Sellin Saab Fritid H 906 79:06
96 Tommi Asikainen Rapid Bucuresti H 922 79:08
97 Johan Bergsten Uppsala H 954 79:10
98 Johan Söderqvist LINK Medical H 944 79:11
99 Roland Falk SIK skidor H 662 79:15
100 Felix Rehnberg Sträcklöpet H 931 79:35
Claude Houdet Waxholm H 928 79:35
102 Kim Quarnström Utbrytarna SK H 968 79:36
103 Olof Thurn Tottenham H 865 79:38
104 Peter Grönskog Kungsängen H 87 80:03
105 Tomas Stenskog Storvreta H 66 80:34
106 Niklas Kastevik Landsnora H 908 80:48
107 Michael Söderström Bromma H 8 80:55
108 Kajsa Jansson SIK orientering D 879 81:05
109 Håkan Johansson Spårvägens Skidförening H 938 81:15
110 Per Enarsson Fredrikshof CK H 919 81:16
111 Patrik Österberg Bring citymail H 85 81:33 1:a pris
112 Joakim Zlatkovic Älvsjö H 12 81:38
113 Temesgen Ali Sundbyberg H 967 81:39 Lidingölopp
114 Ninos Gergen Solna H 943 81:48
115 Stefan Lindström SIK orientering H 941 81:50
116 Martin Larsson Huddinge AIS H 877 82:15
117 Julia Björklund Sundbyberg D 900 82:23
118 Mattias Joelson Rasmus Vänner H 924 82:30
119 Maria Ghaoui Springsessorna D 959 83:40
120 Elin Werjefelt Springsessorna D 780 83:42
121 Anders Suther IFK Mora H 33 83:49
122 Nicklas Lantakoski Trångsund H 1211 83:51
123 Lars Hagrot SIK skidor H 904 84:01
124 Lars Adolfsson Tyresö H 658 86:20
125 Henrik Hamilton Runsätra Runners H 657 86:28
126 Mårten Huzell Solna H 957 86:48
127 Peo Sagner Sträcklöpet H 654 86:51
128 Thomas Marquart H 17 87:02
129 Daniel Becker IF Linné H 945 88:01
130 Lena Pérez-Bercoff SPIF Triathlon D 934 88:02
131 Staffan Sandström Sigtuna H 952 88:41
132 Thomas Pettersson Varberg H 914 89:13
133 Fredrik Wester Älvsjö H 691 89:44
134 Mats Jansson SIK skidor H 20 90:46
135 Susanne Jansson SIK skidor D 955 90:47
136 Tomas Holmér Viksjö H 707 91:38
137 Anna Malmberg Järfälla D 717 91:52
138 Lasse Johansson AIK H 949 92:34
139 Helena Reinikainen SIK skidor D 1214 93:10
140 Shirly Nobel IFK Stocksund D 932 93:13
141 Robert Söderling Fredrikshof CK H 95 93:19
142 Björn Nilsson Kista Gymnasium H 916 93:37
143 Lotta Elofsson Bromma D 725 93:39
144 Carina Vinberg D 962 94:43
Helle Wikström D 963 94:43
146 Peter Dettori Bromma H 975 96:24
147 Elin Andersson IK NocOut.se D 666 97:36
148 Kim Thrane Stockholm D 969 97:57
149 Per Källberg Stockholm H 970 98:00
150 Renee Nimer Bromma D 917 99:20
151 Elisabet Bengtsson Tullinge SK D 724 99:48
152 Helena Ahlqvist Team Sthlm Marathon D 722 100:28
153 Eeva Europe HSIF D 796 107:49
154 Eva Stendahl Tyresö D 723 119:26
155 Elisabeth Härlin Herbalife Kungsholmen D 781 128:38
- Maria Henriksson Mickes Gräv& Entr. AB D 82 Brutit
- Anders Thelemyr Duvbo IK H 44 Brutit
157 startande varav 24 damer.