Resultat  XTREME-running i tuff terräng 100616
URSVIKS MOTIONSGÅRD SUNDBYBERG
Bana: Torr bana
Väder: Sol 21 grader kl 17
PRELIMINÄR RESULTATLISTA
Förnamn Efternamn Klubb Kön Startnr. Startid Måltid Löptid Kommentar
1 David Näsvik SPIF H 478 134:59 193:34 58:35 Xtreme Elit
2 Erik Anderson FK Studenterna H 466 134:57 193:59 59:02 Xtreme Elit
3 Johan Carlsson FK Studenterna H 451 134:55 194:01 59:06 Xtreme Elit
4 Hans Edvardsson Ekerö H 469 128:19 187:33 59:14 Xtreme Elit
5 Patrik Eklund FK Studenterna H 172 112:58 172:21 59:23 Xtreme Elit
6 Mikael Johansson FK Studenterna H 413 134:54 194:28 59:34 Xtreme Elit
7 Johan Malmberg Fredrikshofs FIF H 476 130:20 190:32 60:12
8 Anders Wigzell SIK Skidor H 195 134:19 195:02 60:43
9 Fredrik Sone Turebergs IF H 452 142:35 204:10 61:35
10 Lennart Moberg SPIF Triathlon H 477 135:01 196:58 61:57
11 Tobias Bodin Hägersten H 269 133:42 195:42 62:00
12 Jonas Manole FK Studenterna H 401 131:58 194:11 62:13
13 Fredrik Mickelsson Kilafors SK H 425 130:09 192:38 62:29
14 Björn Ahlepil Sollentuna H 482 130:41 193:19 62:38
15 Rikard Becker Hässelby Sk H 241 92:45 156:04 63:19
16 Ulf Almqvist IF Linnéa H 166 101:53 165:15 63:22
17 Andreas Wiklund Solna H 311 124:40 188:10 63:30
18 Marcus Andersson Stoockholm City Triathlon H 110 76:46 140:53 64:07
19 Lars Svärd IF Triangeln H 454 99:18 164:06 64:48
20 Mattias Lidgren FK Studenterna H 491 124:57 189:59 65:02
21 Deri Thomas Långholmen FC H 444 78:36 143:40 65:04
22 Richard Sjöberg Järfälla H 114 79:28 144:39 65:11
23 Henrik Elmefur Borås GIF H 169 110:21 175:33 65:12
24 Jonas Sandberg Team Skavsåret IF H 116 69:17 134:34 65:17
25 Stefan Norman Tyresö SS H 485 137:41 204:03 66:22
26 Marcus Seyffarth Ettsexett H 436 74:55 141:27 66:32
27 Johan Nykvist Puppy TS H 486 140:13 206:57 66:44
28 Greger Hagström Avega Group H 458 91:11 157:56 66:45
29 Jonas Lundborg SIK Skidor H 303 110:16 177:09 66:53
30 John Solbreck Ericsson Kista IK H 473 118:09 185:10 67:01 2:a pris
31 Rasmus Westergren Kalmar OK H 373 102:05 169:12 67:07
32 Ulrik Schäfer Spölands IF H 287 121:50 188:59 67:09
33 Mikael Forssén Uppsala LK H 470 136:49 203:59 67:10
34 Anders Looft Stockholm H 150 97:50 165:08 67:18
35 Pär Bjelkmar Puppy TS H 488 140:09 207:28 67:19
36 Rikard Anderljung FK Studenterna H 450 127:02 194:34 67:32
37 Tomas Broberg Fredrikshof H 499 148:18 215:54 67:36
38 Henrik Roström Puppy TS H 487 140:11 207:52 67:41
39 Samuel Näslund Stuvsta H 493 126:29 194:13 67:44
40 Linus Studeny Vällingby H 481 130:42 198:40 67:58
41 Fredrik Hedin IFK Enskede H 398 74:58 143:04 68:06
42 Henrik Nilsson Viksbergs GK H 489 122:13 190:26 68:13
43 Erik Nilsson Hannes Snellman H 483 129:35 197:52 68:17
44 Tom Serenander FK Studenterna H 208 127:03 195:34 68:31
45 Eric Jaremalm Midsummer AB H 497 139:45 208:39 68:54
46 Johan Holmberg Ernst & Young H 366 129:36 198:38 69:02
47 Bo Stockman Stockholm H 446 97:51 167:31 69:40
48 Mats Götesson Hässelby H 334 100:05 169:50 69:45
49 Dan Malm H 435 59:41 129:30 69:49
Niclas Ivarsson FK Studenterna H 467 124:01 193:50 69:49
51 Martin Rohart Stockholm H 490 126:22 196:30 70:08
Morgan Sturesson H 258 102:17 172:25 70:08
53 Tomas Hansson FK Studenterna H 462 102:16 172:29 70:13
Per Steinbock FK Studenterna H 439 124:02 194:15 70:13
55 Richard Danell Flysta H 171 63:23 133:40 70:17
56 Mathias Johansson SIK Skidor H 492 132:46 203:08 70:22
57 Mattias Johansson Sollentuna H 249 122:08 192:31 70:23 Lidingölopp
58 Henrik Jonsson Electrolux IF H 238 91:09 161:33 70:24
Ture Duke Aschan Canada H 213 75:13 145:37 70:24
60 Olle Westblom Bromma H 322 60:34 131:38 71:04
61 Markus Stål Bollstanäs H 233 121:51 192:57 71:06
62 Anders Thelemyr Duvbo IK H 134 113:20 184:31 71:11
63 Björn Nordén SIK Skidor H 399 151:49 223:23 71:34
64 Casper Mikaelsson Spånga Hockey H 447 94:55 166:35 71:40
65 Marcus Liotta Karolinska institutet H 442 75:02 146:54 71:52
66 Jens Ekberg My Running Club H 443 73:15 145:11 71:56
67 Per Larsson Questback H 161 139:56 211:55 71:59
68 Johan Lidemark Vällingby H 152 69:12 141:31 72:19
69 Daniel Löfgren Stockholm H 182 78:40 151:13 72:33
70 Felix Ewert Spånga Hockey H 415 152:12 224:54 72:42
71 Jens Ekvall Spånga Hockey H 237 151:51 224:53 73:02
72 Peter Strömbäck Solna H 281 134:30 207:35 73:05
73 Nicolai Samuelsson Rapid Bucuresti H 479 118:07 191:14 73:07
74 Pelle Åman Ståhl Länna H 500 150:02 223:20 73:18
75 Johan Karlsson Sumpan H 155 77:28 150:47 73:19
76 Henrik Boström OK Linné H 434 73:43 147:04 73:21
77 Per Olevik Edsbyns OK H 448 96:42 170:15 73:33
78 Kristoffer Paulsson Spånga BJ H 221 94:53 168:27 73:34
79 Malin Josephson IF Spirit IF D 365 129:48 203:49 74:01
80 Robert Gerth Solna H 124 63:52 138:07 74:15
81 Anders Björknäs Sollentuna H 183 78:39 152:59 74:20
82 Anders Fryxell Enebybergs IF H 472 110:20 184:50 74:30
83 Lars Hemström IK Vavd H 416 119:43 194:31 74:48
84 Odd Öksnes FK Studenterna H 453 121:37 196:53 75:16
85 Peter Olofsson Grimstaspåret LK H 430 61:37 136:55 75:18
86 Irma Nisu Solna D 459 93:55 169:27 75:32
87 Outi Tammisola FK Studenterna D 465 114:57 191:37 76:40
88 Thomas Carlander AXA Sports Club H 387 69:30 146:11 76:41
89 Eva Norrman Brandt FK Studenterna D 471 114:54 191:39 76:45
90 Niklas Gavelfält Kungsängen H 125 63:12 140:02 76:50
91 Mikael Boström FK Studenterna H 475 117:59 194:50 76:51
92 Sergiy Smuk IRnova AB H 186 110:55 187:54 76:59
93 Jan Ernebrant FK Studenterna H 474 117:58 195:04 77:06
94 Joakim Ekström Sundbyberg H 327 119:48 197:20 77:32
95 Hans Nilsson SPIK H 400 90:08 167:49 77:41
96 Anders Rosdahl Göteborg H 392 73:40 151:22 77:42
97 Mats Eriksson Bromma H 440 69:33 147:46 78:13
98 Mattias Joelson Rasmus Vänner H 198 143:11 221:37 78:26
99 Dick Lidman Solna H 209 99:43 178:12 78:29
Kenneth Sellin Saab Fritid H 219 42:16 120:45 78:29
101 Tommy Kjellsson Team Skavsåret IF H 129 64:01 142:35 78:34
102 Anders Svensson IFK Tuna H 445 75:38 154:38 79:00 3:e pris
103 Esa Rotinen Sthlm Långdistansklubb H 107 57:47 137:02 79:15
104 Martin Lundmark Fredrikshof H 429 88:57 168:30 79:33
Charlie Dahlberg Spånga Hockey H 457 95:20 174:53 79:33
106 Jesper Ericsson Hofvander Spånga Hockey H 255 95:17 174:54 79:37
107 Niklas Johansson Sundbyberg H 185 139:07 219:00 79:53
108 Heider Francisco Atlas Copco H 494 138:46 219:05 80:19
109 Jan Sterner Midsummer AB H 498 139:33 220:11 80:38
110 Michael Söderström Bromma H 103 40:52 121:35 80:43
111 Patrik Östberg Bring Citymail H 121 111:47 192:36 80:49
112 Göran Johansson Atlas Copco IF H 495 138:44 219:53 81:09
113 Jonas Sjöström Solna H 496 128:05 209:33 81:28
114 Per Altenberg Stockholm H 456 104:41 186:15 81:34
115 Peter Mogård Sträcklöpet H 151 102:21 184:08 81:47
116 Stefan Edlund Bromma H 123 93:49 175:41 81:52
117 Daniel Stenvall Spånga Hockey H 231 96:03 178:03 82:00
118 Nicklas Wallgren Spånga Hockey H 455 94:50 176:55 82:05
119 Anton Nordström Spånga Hockey H 227 94:51 177:28 82:37
120 David Wennström Stockholm H 468 101:34 184:49 83:15
121 Andreas Lundblad Stockholm H 449 101:37 185:22 83:45
122 Peo Sagner Sträcklöpet H 246 102:23 186:17 83:54
Mårten Huzell Solna H 272 76:02 159:56 83:54
124 Tommi Asikainen Rapid Bucuresti H 480 118:05 202:12 84:07
125 Lennart Johansson Saab Fritid H 248 76:30 161:17 84:47
126 Rikard Grankvist Karolinska institutet H 441 75:05 160:12 85:07
127 Emma Schäfer Spölands IF D 348 123:45 208:53 85:08
128 Daniel Horndahl Spånga Hockey H 461 94:56 180:07 85:11
129 Anders Suther H 101 30:42 116:29 85:47
130 Robin Johansson Spånga Hockey H 438 66:39 152:57 86:18
131 Owe Johansson Sundbyberg H 437 66:37 153:07 86:30
132 Andrea Lindfors FK Studenterna D 463 106:14 194:00 87:46
133 Tene Ostra IF Linnéa D 427 60:00 148:07 88:07
134 Marcus Gustafsson Spånga Hockey H 256 96:02 184:53 88:51
135 Urban Hane FK Studenterna H 299 118:00 207:07 89:07
136 Monica Malm TSM D 428 60:03 150:33 90:30
137 Mårten Hansson Solna H 484 124:34 215:33 90:59 1:a pris
138 Emil Karlsson Spånga Hockey H 460 94:59 186:51 91:52
139 Linda Håkansson Knivsta D 395 109:07 203:08 94:01
140 Henrik Lundberg Vallentuna H 426 42:12 136:29 94:17
141 Ludvig Elowsson Spånga Hockey H 261 95:01 191:17 96:16
Shirly No Bel D 115 103:34 199:50 96:16
143 Lotta Elofsson Bromma D 162 99:12 196:40 97:28
144 Simon Eriksson Spånga Hockey H 276 96:00 195:00 99:00
145 Thomas Marquart Solna H 381 59:55 159:14 99:19
146 Stig-Erik Vestman Bromma H 108 73:29 183:03 109:34
147 Elisabet Bengtsson Tullinge SK D 431 64:22 178:11 113:49
148 Helena Ahlqvist TSM D 432 64:19 179:01 114:42
- Helena Areschoug FK Studenterna D 464 106:12 brutit brutit
- Jimmy Eriksson K3 IF H 433 63:13 brutit brutit
150 startande varav 14 damer.