Två sjöar runt 19/3
Hem till SIK Friidrott Upp Två sjöar runt 19/3 Två sjöar runt (PDF) Resultat 2005 Tidigare resultat

 

Results

2006-03-19 16:02:06

Created by SIDAG © Sportident International AB 2003

F11

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

863 Marie Carlsson Väsby IK 00:10:43

2

149 Sophia Persson Huddinge AIS 00:11:15 00:00:32

3

855 From Emma Täby IS 00:11:30 00:00:47

4

146 Elina Olsson IF Triangeln 00:11:39 00:00:56

5

141 Sandra Kronborg Huddinge AIS 00:11:49 00:01:06

6

143 Erika Lövqvist Hagunda IF 00:12:14 00:01:31

7

147 Vanessa Oskarsson Sundbybergs IK 00:12:46 00:02:03

8

138 Anneli Dahl Sollentuna 00:13:04 00:02:21

9

862 Linda Brokmar IFK Lidingö Friidrott 00:13:50 00:03:07

10

139 Hanna Johnsson Sundbybergs IK 00:14:03 00:03:20

11

144 Madeleine Mikaelsson Sundbybergs IK 00:14:20 00:03:37

12

152 Sofia Tjernberg Huddinge AIS 00:14:46 00:04:03

13

145 Christina Mårtensson Turebergs FK 00:14:56 00:04:13

14

150 Malin Rönnberg Sundbybergs IK 00:15:18 00:04:35

15

151 Zarah Rönsén Sundbybergs IK 00:16:11 00:05:28

16

853 Johanna Lindström 00:17:00 00:06:17

17

907 Lisa Svärd 00:19:32 00:08:49
F13

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

278 Johanna Busk Enhörna IF 00:09:13

2

296 Victoria Orrsveden Sundbybergs IK 00:10:28 00:01:15

3

294 Melina Nordström SoIK Hellas 00:10:32 00:01:19

4

295 Emma Norss Södertälje IF 00:10:59 00:01:46

5

298 Katarina Widing Bromma IF 00:11:02 00:01:49

6

292 Sara Munter Mälarö SOK 00:11:07 00:01:54

7

293 Chantal Nakunzi Sundbybergs IK 00:11:14 00:02:01

8

283 Kajsa Holmér Sundbybergs IK 00:11:16 00:02:03

9

282 Frida Gustavsson Bromma IF 00:11:21 00:02:08

10

285 Elin Jonsson Dahl Mälarö SOK 00:11:45 00:02:32

11

299 Emma Bivestedt Sundbybergs IK 00:11:54 00:02:41

12

281 Astrid Danielsson Sundbybergs IK 00:12:26 00:03:13

13

806 Lovisa Nyrenström Gidehag Sundbybergs IK 00:12:29 00:03:16

14

280 Christina Dahl Sollentuna 00:12:37 00:03:24

15

856 From Hanna Täby IS 00:12:58 00:03:45

16

286 Sofia Jäger Stenberg Sundbybergs IK 00:13:07 00:03:54

17

291 Daniela Mirbt Danmarks IF 00:13:53 00:04:40

18

290 Hanne Mellbye Spårvägen GoIF 00:16:18 00:07:05
F15

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

237 Kajsa Barr Sundbybergs IK 00:15:00

2

238 Elisabeth Danielsson Sundbybergs IK 00:15:10 00:00:10

3

239 Emilia Elfgren Bromma IF 00:16:00 00:00:59

4

910 Helena Karlsson Mälarö SOK 00:16:08 00:01:07

5

241 Elin Nygren Wåhlin Huddinge AIS 00:17:41 00:02:40

6

236 Ingrid Ardelius Sundbybergs IK 00:25:12 00:10:11
F17

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

227 Nathalie Rohlén IFK Lidingö 00:22:02

2

222 Klara Bodinson IFK Lidingö 00:22:44 00:00:41

3

225 Sandra Lundberg Hässelby SK 00:22:47 00:00:45

4

226 Linda Lövqvist Hagunda IF 00:23:52 00:01:49

5

229 Martina Winkler Söderköping FIK 00:24:33 00:02:30

6

223 Elin Jonsson Hammarby IF 00:25:01 00:02:58

7

221 Malin Andersson Huddinge AIS 00:27:00 00:04:58
F19

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

246 Elin Källander Hammarby IF 00:25:34
K

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

12 Anna Rahm Rånäs 4H 00:20:21

2

901 Ström Linda Hässelby SK 00:20:31 00:00:10

3

4 Susanna Damm Huddinge AIS 00:20:35 00:00:14

4

7 Anneli Fransson Rånäs 4H 00:20:46 00:00:25

5

10 Helena Olofsson Rånäs 4H 00:20:51 00:00:30

6

883 Pia Roudahl Hässelby SK 00:21:12 00:00:50

7

5 Karin Elf Rånäs 4H 00:21:18 00:00:56

8

2 Camilla Andersson Hässelby SK 00:21:33 00:01:12

9

3 Louise Bergfeldt Hofors AIF 00:22:09 00:01:48

10

9 Helene Nilsson IF Start 00:22:18 00:01:57

11

915 Madeleine Shemweta Hässelby SK 00:23:06 00:02:45

12

11 Daniela Profir Sundbybergs IK 00:27:04 00:06:43

13

6 Mimmie Enström Huddinge AIS 00:27:40 00:07:19
KK

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

934 Anja Auvinen Mälarhöjdens IK 00:23:54

2

526 Addis Tolessa Hässelby SK 00:24:23 00:00:28

3

493 Ninni Kyséla Spring Girls 00:25:12 00:01:17

4

474 Maria Carlsson Järfälla 00:25:28 00:01:34

5

471 Emelie Baeckström Solna 00:26:26 00:02:31

6

520 Helena Sundh Hässelby SK 00:26:50 00:02:55

7

527 Gunnel Tolfes Nordea 00:27:14 00:03:19

8

898 Katarina Bivstedt SIK skidor 00:27:26 00:03:31

9

482 Monica Franzén Hässelby SK 00:27:52 00:03:57

10

472 Anna Barklund Spring Girls 00:28:19 00:04:24

11

518 Petra Sporrong Spring Girls 00:28:34 00:04:39

12

466 Pirjo Ala-Uotila S.I.K-Skidor 00:29:07 00:05:13

13

529 Maria Westling Sollentuna 00:29:17 00:05:22

14

909 Mikaela Drougge 00:29:41 00:05:46

15

489 Marie Holmqvist Spring Girls 00:29:55 00:06:00

16

506 Lotta Mårtensson Fredrikshofs CK 00:30:10 00:06:16

17

507 Anki Norman Sundbyberg 00:30:14 00:06:19

18

928 Olsson Marianne 00:30:14 00:06:20

19

911 Matilda Walfridsson Bromma-Vällngby SOK 00:30:17 00:06:23

20

516 Monica Skytén Sundbyberg 00:30:22 00:06:27

21

931 Sofie Gavhed 00:30:29 00:06:34

22

501 Karin Lindholm Nordea 00:31:07 00:07:12

23

505 Natalie Miglis Tyresö Fri 00:31:12 00:07:18

24

486 Gunilla Gustafsson Nordea 00:31:16 00:07:22

25

484 Barbro Fredriksson Nordea 00:31:25 00:07:30

26

942 Anna Clarving Östermalmsflickorna 00:31:26 00:07:32

27

517 Charlotte Sommarin Stockholm 00:31:52 00:07:57

28

496 Lena Larsson Järfälla OK 00:31:55 00:08:00

29

490 Anna Hulten Årsta 00:31:59 00:08:05

30

521 Anna Thelandersson Nordea 00:32:46 00:08:51

31

522 Marie Thorell Jaså 00:32:47 00:08:52

32

935 Bodil Normark 00:32:52 00:08:57

33

941 Kristina Karlsson 00:33:13 00:09:19

34

515 Agneta Saxeby Spånga 00:33:26 00:09:31

35

509 Carina Persson Spring Girls 00:34:05 00:10:10

36

467 Kristina Andersson Icepeak AB 00:34:33 00:10:39

37

481 Anette Forseth Nordea 00:34:37 00:10:42

38

480 Paola Eriksson Nordea 00:35:19 00:11:24

39

533 Synnöve Öiseth Nordea 00:35:19 00:11:25

40

524 Lena Thörnberg Nordea 00:35:19 00:11:25

41

497 Jenny Levander Solna 00:35:33 00:11:39

42

477 Aina Ellingsen Huddinge 00:35:44 00:11:50

43

479 Anna Engström Elfa Ruching 00:35:49 00:11:55

44

936 Ingrid Lindh 00:35:50 00:11:56

45

503 Lena Lorentz Albinas SK 00:35:54 00:11:59

46

469 Margareta E Angelöf Solna 00:36:17 00:12:23

47

476 Lena Druid Los IF 00:36:57 00:13:03

48

494 Emma-Frida Landvall Sundbyberg 00:37:33 00:13:38

49

513 Lotti Ringbom Nordea 00:37:46 00:13:52

50

495 Ingrid Landwall Bro 00:38:28 00:14:33

51

510 Kerstin Rahm Nordea 00:39:57 00:16:03

52

514 Yvonne Sandberg Nordea 00:40:53 00:16:58

53

945 Christine Fransson 00:41:29 00:17:35

54

534 Kerstin Fredriksson Stockholm 00:42:02 00:18:08

55

525 Solveig Thörnblom Jounalistuppdrag 00:42:05 00:18:11

56

483 Ingrid Fredlund Loos 00:44:25 00:20:30

57

475 Kristina Dans Turebergs IF 00:45:10 00:21:16

58

485 Verena Graf Sodertörn 00:47:23 00:23:28

59

498 Veronica Liedberg Håkans Stollar 00:49:59 00:26:04

60

488 Anna Haglöf Norsborg 00:50:41 00:26:46

61

530 Elin Winblad Järfälla 00:51:20 00:27:25

62

504 Carin Marcuse Håkans Stollar 00:55:08 00:31:14

63

511 Emelie Ranzén Håkans Stollar 00:57:58 00:34:04
KL

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

897 Sauli Poukkula 00:45:09

2

906 Sandra Hjelm 00:48:18 00:03:09

3

826 Ewa Blomqvist Håkansson Sundbyberg 00:49:14 00:04:05

4

77 Sara Pettersson IFK Sala 00:50:02 00:04:53

5

85 Cecilia Karlsen Spring Girls 00:50:03 00:04:54

6

858 Eriksson Katarina Hargs BK Runners 00:51:08 00:05:59

7

62 Sanna Duvebrant Spring Girls 00:51:42 00:06:32

8

78 Anna Renvall Järfälla 00:56:24 00:11:15

9

73 Camilla Ländin Bandhagen 00:57:27 00:12:18

10

80 Madeleine Rönsén Sundbybergs IK 00:57:45 00:12:36

11

885 Åsa Jönsson Järla IF OK 00:57:56 00:12:47

12

75 Ingrid Olofsson Silén Nordea 00:58:21 00:13:12

13

894 Katharine Hobbs 00:59:40 00:14:30

14

888 Sara Johansson IKW Friidrott Köping 00:59:41 00:14:32

15

60 Kerstin Cronholm Bromma 01:00:39 00:15:30

16

81 Brita Skytter Surfbabes Fan 01:01:19 00:16:10

17

866 Annika Jönsson 01:01:58 00:16:49

18

58 Ulla Boman Vällingby 01:03:41 00:18:31

19

61 Ann Drougge Säter 01:04:12 00:19:03

20

63 Eva Enmark Tullinge 01:04:25 00:19:16

21

64 Marie Granberg Kallhäll 01:06:34 00:21:25

22

70 Leila Koivumäki Huddinge 01:06:57 00:21:47

23

82 Eva Stenberg Elfa Ruching 01:08:08 00:22:58

24

914 Anita Ekedahl 01:09:42 00:24:33

25

65 Susanne Gustavsen Sundbyberg 01:11:17 00:26:08

26

74 Eva Norlander Saltsjö-Boo 01:11:55 00:26:45

79 Sofia Ridbäck Surfbabes DNF
M

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

35 Niklas Österberg Rånäs 4H 00:36:43

2

837 Rubin McRae Hässelby SK 00:36:57 00:00:13

3

31 Robert Toss Rånäs 4H 00:38:23 00:01:40

4

825 Brian Buchtrup Nielsen Fredikshof Friidrott 00:39:25 00:02:41

5

896 Torben Pedersen Hässelby 00:39:27 00:02:43

6

870 Peter Koolmeister Fredrikshof FIF 00:39:41 00:02:58

7

34 Martin Vose Dermot FK Studenterna 00:39:49 00:03:06

8

30 Johan Sand Huddinge AIS 00:40:00 00:03:16

9

844 Jan Amneus Väsby IK Friidrott 00:40:13 00:03:30

10

882 Jakob Jansson JärlaIF OK 00:40:19 00:03:36

11

887 Mathias Moenne-Loccoz VSS Triathlon 00:40:21 00:03:37

12

27 Jörgen Lindh Rånäs 4H 00:40:27 00:03:44

13

36 Anders Fransson Rånäs 4H 00:40:48 00:04:04

14

21 Marcus Berglund Vallentuna FK 00:41:47 00:05:04

15

29 Mario Rieloff Fredrikshof FIF 00:42:43 00:06:00

16

841 Björn Evers FKStudenterna 00:43:42 00:06:58

17

889 Erik Norén 00:43:48 00:07:04

18

875 Jesper Lindgren IFK Sala 00:45:42 00:08:59

19

874 Kristoffer Tunander FKStudenterna 00:46:02 00:09:19

20

32 Fredrik Wachsner Vallentuna FK 00:46:06 00:09:22

21

23 Mats Frank FK Studenterna 00:48:00 00:11:17

22

25 Martin Larsson Huddinge AIS 00:53:09 00:16:26

23

33 Tommy Wallentin Vallentuna FK 00:56:08 00:19:25
M22

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

161 Mikael Andersson Vallentuna FK 00:18:48

2

861 Albert Mollén Söderköpings FIK 00:19:52 00:01:04

3

918 Oskar Majling Kungsängens SK 00:19:58 00:01:10

4

920 Peter Magararigy Kungsängens SK 00:21:41 00:02:53

5

922 Judel Kibondo Sundbybergs IK 00:21:52 00:03:04
M40

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

867 Sören Persson Hemlingby LK 00:40:23

2

840 Torbjörn Staaf IFK Tumba 00:42:23 00:02:00

3

857 Jonas Haggren Fredrikshof FIF 00:42:58 00:02:35

4

129 Thomas Malmgren Huddinge AIS 00:43:09 00:02:46

5

880 Reinaldo Burgos Tulinge Tumba FF 00:44:58 00:04:34

6

123 Rafael Franco FK Studenterna 00:45:06 00:04:43

7

125 Kim Hedbom Huddinge AIS 00:45:14 00:04:50

8

872 Gunne Eriksson IFK Sala 00:46:05 00:05:42

9

126 Lars Jakobsson HAIS 00:47:42 00:07:18

10

122 Magnus Boman Norrtulls SK 00:51:10 00:10:46

11

124 Hans Gunnarsson Rådmansö SK 00:52:51 00:12:28

12

847 Mats Otterström BD Runners 00:53:01 00:12:37

13

821 Gustaf Risling Stockholms City Triathlon 00:54:02 00:13:38

14

127 Patrik Karlsson Team Skavsåret 01:01:04 00:20:40

15

130 Nils Olsson Huddinge AIS 01:01:24 00:21:00
MK

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

404 Jens Lykke Mikkelsen Hässelby SK 00:20:17

2

436 Björn Torsell Hässelby SK 00:20:54 00:00:37

3

921 Martin Hedman 00:20:59 00:00:41

4

944 Joakim Perani SPIF Triathlon 00:21:15 00:00:58

5

919 Johan Lundgren 00:21:29 00:01:11

6

336 Niclas From Sundbybergs IK 00:21:32 00:01:15

7

347 Karl Hagström IFK Lidingö 00:21:40 00:01:22

8

371 Mikael Karlsson Mälarö SOK 00:21:51 00:01:34

9

943 Nils Westman Sandins frukt och grönt 00:22:07 00:01:49

10

905 Memo Abbeholm Flemingsbergs SK 00:22:27 00:02:09

11

900 Anders Nyfelt Hässelby SK 00:22:58 00:02:41

12

411 Björn Nordén Sundbybergs IK 00:23:09 00:02:51

13

912 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:24:00 00:03:43

14

350 Leo Heemskerk Shortcut IF 00:24:13 00:03:55

15

933 Fredrik Stene Hässelby SK Friidrott 00:24:22 00:04:04

16

306 Kjell Adolfsson IF Start 00:24:26 00:04:09

17

932 Pär Holm 00:24:31 00:04:13

18

435 Kenneth Tidblad Sundbyberg 00:24:46 00:04:29

19

317 Erik Berntsen SWECO 00:25:00 00:04:42

20

340 Henrik Gardholm Riksbanken 00:25:05 00:04:48

21

818 Mats Widén Solna 00:25:17 00:04:59

22

446 Abdu Zouiten Couples Omarco 00:25:22 00:05:05

23

399 Royne Malmström SWECO 00:25:24 00:05:06

24

444 Patrik Wikström Bålsta 00:25:24 00:05:07

25

418 Pertti Penna Vitec AB 00:25:29 00:05:11

26

414 Mattias Olofsson Sundbyberg 00:25:42 00:05:24

27

391 Mats Lindroos Teracom AB 00:25:43 00:05:25

28

373 Jan Kettisen Mälarö SOK 00:25:48 00:05:31

29

408 Hans Nilsson SPIK 00:25:58 00:05:40

30

325 Hans Cronlund Oxvreten Skidor 00:26:29 00:06:12

31

389 Mats Liedberg Håkans Stollar 00:26:36 00:06:19

32

307 Niklas Ahlgren Fra Miké 00:26:55 00:06:37

33

339 Jan Förberg Hässelby SK 00:27:12 00:06:54

34

438 Eric Ursing Boo IF 00:27:22 00:07:05

35

450 Jörgen Larsson 00:27:29 00:07:11

36

362 Ingemar Jansson Mälarhöjden 00:27:41 00:07:23

37

810 Alexander Marlevi Stockholm 00:27:54 00:07:37

38

367 Arne Johansson Järfälla 00:27:57 00:07:39

39

443 Stefan Widenholm Solk Hellas FI 00:28:04 00:07:46

40

419 Ulf Persson Sthlm Börsen 00:28:06 00:07:49

41

908 Hans Säll 00:28:11 00:07:53

42

930 Ulf Larsson Tyresö IP 00:28:29 00:08:11

43

331 Svante V Englund SPIK 00:28:38 00:08:21

44

410 Hans Nissling Håkans Stollar 00:28:43 00:08:25

45

873 Fredrik Fürst Turebergs fotboll 00:28:47 00:08:30

46

449 David Larsson 00:28:50 00:08:32

47

321 Björn Broheim Best Regards 00:28:50 00:08:32

48

381 Kjell Larsson Bromma 00:28:53 00:08:36

49

322 Thomas Brolin Nordea 00:28:55 00:08:37

50

338 Fredrik Fällström Sundbyberg 00:28:58 00:08:40

51

385 Veikko Leinonen Eino 00:29:01 00:08:43

52

425 Farhad Rouhani Kalleh FCZ 00:29:02 00:08:45

53

442 Bernt Vestlund Tyresö Fri 00:29:03 00:08:45

54

437 Urban Ursing Cyklop IF 00:29:05 00:08:47

55

441 Hans Westerlund NHL Snickerier 00:29:13 00:08:55

56

384 Ari Leinonen Eino 00:29:20 00:09:02

57

312 Glenn Andersson Icepeak AB 00:29:22 00:09:04

57

937 Thalén Mårten 00:29:22 00:09:04

59

836 Viggo Westerlin Matteuspojkarna 00:29:28 00:09:10

60

913 Mats Olsson Huddinge sjh IF 00:29:34 00:09:16

61

319 Bertil Bladh Huddinge 00:29:44 00:09:27

62

430 Anders Svensson Micro Data 00:29:50 00:09:33

63

337 Mattias Furberg SWECO 00:29:51 00:09:34

64

361 Bertil Ingelsson SWECO 00:29:54 00:09:36

65

374 Bo Kjellberg Handelsbanken 00:30:02 00:09:44

65

817 Joakim Pettersson Falck Fritid 00:30:02 00:09:44

67

359 Niklas Höglund Jaså 00:30:02 00:09:44

68

401 David Marcuse Håkans Stollar 00:30:12 00:09:55

69

452 Thomas Andersson Ericsson Networks 00:30:31 00:10:14

70

323 Michael Bäckman Håkans Stollar 00:30:34 00:10:16

71

440 Anders Wassberg Sätra Rangers IF 00:30:37 00:10:19

72

314 Martin Ardelius Sundbybergs IK 00:30:45 00:10:27

73

316 Hans Bergholtz Stockholm 00:30:55 00:10:37

74

326 Joakim Cronlund Oxvreten Skidor 00:30:58 00:10:40

75

420 Roger Pettersson Råsundaposten 00:31:02 00:10:45

76

318 Per-Olof Björkman Vallentuna Fr 00:31:22 00:11:05

77

427 Erik Råsberg Solna 00:31:30 00:11:13

78

448 Per Åström SEB IF 00:31:36 00:11:18

79

370 Bo Karlsson Upplaget 00:31:38 00:11:20

80

360 Sören Högström Sony Sverige 00:31:40 00:11:22

81

827 Birger Pettersson Team Knutspurten 00:31:42 00:11:24

82

939 Klas Sevelin 00:32:00 00:11:42

83

407 Magnus Nilsson Portabla Media 00:32:00 00:11:42

84

379 Bo Larsson SPIK 00:32:03 00:11:45

85

382 Leif T Larsson Teracom AB 00:32:09 00:11:52

86

434 Per-Gunnar Thuresson Östhammar 00:32:41 00:12:23

87

451 Ronnie Borneroth Ericsson Networks 00:33:00 00:12:42

88

417 Kalev Part ETK 00:33:03 00:12:45

89

342 Anders Grimfelt Nordea 00:33:10 00:12:53

90

924 Sam Spring Hästkrafterna 00:33:11 00:12:54

91

358 Håkan Häger NHL Snickerier 00:33:15 00:12:57

92

375 Per Kjellström AXA SK 00:33:17 00:12:59

93

363 Anders Jansson Östhammar FI 00:33:18 00:13:00

94

454 Per-Owe Hvitfeldt IFK Mora 00:33:31 00:13:14

95

356 David Holmberg Vattenfall 00:33:31 00:13:14

96

929 Roger Andersson 00:33:37 00:13:19

97

394 Stefan Lundberg Sannadals SK 00:33:45 00:13:27

98

431 Mats Säfström Stockholm 00:33:54 00:13:36

99

927 Strand Per Golfbollen 00:33:55 00:13:37

100

376 Sven-Ola Komstadius IFK Tumba 00:34:10 00:13:53

101

445 Kennet Zetterlind Järfälla 00:34:10 00:13:53

102

330 Sven-Olof Emilsson Lungnet 9 00:34:16 00:13:59

103

366 Kurt Johannesson Hässelby SK 00:34:17 00:13:59

104

392 Anders Livchitz Tyresö Fri 00:34:25 00:14:07

105

925 Lars Andersson 00:34:26 00:14:09

106

813 David Jansson Bromma 00:34:30 00:14:13

107

455 Leif Jansson Bromma 00:34:30 00:14:13

108

413 Gunnar Olausson BSAB 00:34:34 00:14:17

109

405 Laszlo Mocsary IBM Klubben 00:34:53 00:14:35

110

447 Per Åkerholm Djurgårdens IF 00:35:02 00:14:44

111

355 Mikael Hollsten Vårvägens IF 00:35:05 00:14:47

112

396 Mikael Magnusson IFK Tumba 00:35:18 00:15:01

113

383 Sören Leek Leekson Alltjänst 00:35:26 00:15:09

114

354 Erik Hollander Nordea 00:35:42 00:15:24

115

395 Roland Lundqvist S.I.K-Skidor 00:36:15 00:15:57

116

940 Kambiz Kafi 00:36:40 00:16:22

117

332 Boris Engström Sveriges Radio IF 00:36:46 00:16:28

118

335 Tord Frimodig Telia 00:36:51 00:16:33

119

388 Per Liedberg Håkans Stollar 00:37:42 00:17:25

120

334 Lars-Erik Forsberg Djurgårdens IF 00:38:12 00:17:54

121

372 Olov Karlsson U-Väsby 00:38:38 00:18:20

122

313 Michael Andersson Sätra Rangers IF 00:38:38 00:18:20

123

387 Hans Lennbom Skidligan 00:38:41 00:18:23

124

341 Freddy Geuken Nordea 00:38:49 00:18:31

125

369 Göran Karlsson Danderyd 00:39:22 00:19:05

126

368 Dick Karlsson JVC Svenska AB 00:39:23 00:19:05

127

398 Christer Magnusson Ösmo GIF 00:39:45 00:19:27

128

320 Mikael Borg Huddinge 00:39:48 00:19:31

129

402 Christoffer Marcuse Håkans Stollar 00:39:49 00:19:31

130

428 Sven Erik Schultzberg Skidligan 00:39:51 00:19:33

131

345 Åke Haglund Djurgårdens IF 00:40:26 00:20:09

132

344 Björn Gustafsson Vattenfall 00:40:49 00:20:32

133

351 Reino Hiltunen AXA Akalla 00:42:44 00:22:27

134

357 Tommy Hultberg Spårvägen Skidor 00:43:43 00:23:26

135

329 Tomy Ekfeldt Leekson Alltjänst 00:44:35 00:24:18

136

422 Håkan Ranzén Håkans Stollar 00:46:21 00:26:04

137

328 Edor Dahlbeck Täby 00:47:08 00:26:51

138

421 Johan Pihl Södertörn 00:47:23 00:27:05

139

801 Björn Andersson Sollentuna 00:47:23 00:27:06

140

310 Björn Almgren Vallentuna 00:47:43 00:27:25

141

406 Kjell-Evert Nillson Winner/Grödinge 00:48:10 00:27:53

142

315 Börje Arleholt Spårvägen GoIF 00:50:40 00:30:23

143

349 Magnus Hedman Järfälla 00:51:20 00:31:02

144

393 Patrik Lundberg S.I.K-Skidor 00:53:06 00:32:49

145

400 Robert Marcuse Håkans Stollar 00:55:07 00:34:50

146

380 Olov Larsson Vuxenskolan Upp 00:55:16 00:34:58

147

816 Oiva Kiviniemi Sundbybergs 01:00:52 00:40:34

148

815 Auli Alioravainen Vojakkala Finland 01:02:33 00:42:15
ML

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

647 Magnus Thurén Nordea 00:41:08

2

566 Patrik Eklund Fridolf Herrmode 00:41:55 00:00:46

3

886 Lars Svärd Team Skavsåret IF 00:43:47 00:02:39

4

553 Fredrik Blomkvist SPIF Triathlon 00:43:56 00:02:47

5

558 Hans Dahlén Fredrikshof 00:44:07 00:02:58

6

902 Anders Folmer Kaffeknappen 00:44:15 00:03:07

7

603 Håkan Lius Team Skavsåret 00:44:42 00:03:34

8

621 Hans Nykvist Brunnsvikens KK 00:45:03 00:03:54

9

552 Johan Bergman Sundbybergs IK 00:45:30 00:04:21

10

804 Patrick Johansson Munsö IF 00:45:36 00:04:28

11

864 Tage Winter 00:45:38 00:04:30

12

661 Gösta Ljungman SPIF Triathlon 00:45:48 00:04:39

13

624 Kennet Persson Solna 00:45:51 00:04:42

14

845 Björn Andersson Scania 00:46:11 00:05:02

15

578 Staffan Halldin Solna 00:46:17 00:05:08

16

648 Henrik Tiberg Upplands-Väsby 00:46:24 00:05:15

17

899 Ola Lidmark Eriksson 00:46:45 00:05:37

18

561 Jonas Dannberg Sundbyberg 00:47:00 00:05:51

19

852 Andreas Hellström Posten Kista 00:47:02 00:05:54

20

587 Philip Hurst Bollstanäs 00:47:11 00:06:03

21

623 Johan Olausson Team Skavsåret 00:47:15 00:06:06

22

611 Sean Mc Devitt Aspudden 00:47:54 00:06:46

23

904 Jonas Nilsson Solna 00:47:57 00:06:49

24

646 Jonas Thorstensson Sundbyberg 00:48:00 00:06:51

25

865 Erik Berntsen 00:48:04 00:06:55

26

843 Niklas Dannewitz Hercules 00:48:07 00:06:58

27

879 Bernt Johansson Rånäs 4H 00:48:11 00:07:03

28

652 Guillermo Vega Järfälla 00:48:15 00:07:06

29

645 Jerker Thorsell Clowner 00:48:19 00:07:10

30

614 Viktor Morawski Björkens IF 00:48:25 00:07:17

31

596 Börje Karvonen Teracom AB 00:48:31 00:07:22

32

635 Morgan Skogh Länsförsäkring. 00:49:06 00:07:58

33

654 Jesper Wiberg Nordea 00:49:35 00:08:26

34

599 Mårten Lind Vaxholm 00:49:35 00:08:26

35

659 Martin Jonsson Corpus Nacka 00:49:36 00:08:28

36

633 Tommy Silén Nordea 00:49:43 00:08:35

37

660 Ove Jönsson Ericsson Networks 00:49:52 00:08:43

38

807 Lennart Thorson Duvbo IK 00:49:57 00:08:48

39

597 Ingvar Khan Ericsson IK 00:50:01 00:08:52

40

812 Pauli Sulonen Hässelby SK 00:50:20 00:09:11

41

641 Joakim Säterborn Uppsala LK 00:50:47 00:09:39

42

615 Per Månsson Friskis Svettis 00:50:55 00:09:46

43

877 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:51:04 00:09:56

44

628 Peter Rossberg Solna 00:51:19 00:10:10

45

589 Anders Håkansson Nordea 00:51:27 00:10:18

46

842 Mats Liljegren Team Skavsåret IF 00:51:29 00:10:20

47

917 Mikael Wester 00:51:41 00:10:33

48

577 Henrik Gustavsson Nemo 00:51:47 00:10:38

49

923 Mikael Persson 00:51:55 00:10:47

50

637 Bert Ström Posten Märsta 00:51:56 00:10:47

51

555 Inge Bäckström Hässelby SK 00:52:01 00:10:53

52

890 Bengt Martinsson Turebergs IF 00:52:02 00:10:54

53

838 Lennart Hägg 00:52:51 00:11:42

54

884 Esa Rotinen SLDK 00:52:54 00:11:45

55

639 Niclas Svensson Ericsson IK 00:53:03 00:11:55

56

644 Anders Thelemyr Sundbyberg 00:53:17 00:12:08

57

832 Michael Johansson Team NBC Multisport 00:53:19 00:12:11

58

831 Göran Strömstedt Team NBC Multisport 00:53:24 00:12:16

59

556 Anders Classon Täby 00:53:42 00:12:34

60

629 Bo Rudemalm Fredrikshofs FIF 00:53:46 00:12:38

61

562 Digno Duarte ICA Esplanad 00:53:54 00:12:45

62

569 Göran Ericsson Boo IF 00:53:55 00:12:46

63

850 Jakob Jogfors Posten Kista 00:54:16 00:13:08

64

591 Linus Israelsson Hägersten 00:54:50 00:13:42

65

613 Tor Mellbye Länsförsäkring. 00:54:55 00:13:46

66

563 Laurent Duda Uppsala LK 00:54:59 00:13:50

67

592 Per Jonasson Sundbybergs IK 00:55:14 00:14:06

68

655 Michael Zetterberg Jordbänningarna 00:55:32 00:14:23

69

604 Jan Lorichs Old Saints 00:55:33 00:14:25

70

893 Bengt Mellin 00:55:50 00:14:41

71

616 Claes Mårtensson PIFF 00:56:13 00:15:05

72

617 Leif Newman Bålsta 00:56:18 00:15:10

73

849 Simon Sandgren 00:56:35 00:15:27

74

549 Lars Backman ÅF Process 00:56:45 00:15:37

75

622 Sten Odenblad Fredrikshof 00:56:47 00:15:38

76

903 Lars Tapper IF Linden 00:56:51 00:15:42

77

651 Jonas Wastesson MKS 00:56:55 00:15:46

78

839 David Hägg 00:57:17 00:16:08

79

543 Måns Alnebo Järfälla 00:57:17 00:16:08

80

542 Ragnar Alkemark Solna 00:57:19 00:16:10

81

547 Per Arvidsson Bromma 00:57:30 00:16:22

82

833 Jan Westberg 00:57:37 00:16:29

83

871 Conny Cårebo Vallentuna FK 00:57:39 00:16:31

84

583 John Holm Sundbybergs IK 00:57:56 00:16:48

85

565 Leif Eklund Eklunds Båtvarv 00:58:01 00:16:53

86

575 Leif Granholm Spånga 00:58:07 00:16:58

87

868 Michael Haglund 00:58:11 00:17:02

88

846 André Bertilsson 00:58:17 00:17:08

89

895 Daniel Kellgren 00:58:19 00:17:10

90

848 Thomas Lindahl 00:58:32 00:17:23

91

892 Jens Schjorlien SPG 00:58:32 00:17:24

92

601 Thomas Lindeborg FMV 00:58:53 00:17:44

93

891 Ove Johansson 00:59:02 00:17:53

94

581 Göran Hedberg Vällingby 00:59:05 00:17:56

95

650 Lasse Wastesson MKS 00:59:26 00:18:18

96

878 Matts Dahlkwist Uppsala Universitets IF 00:59:30 00:18:21

97

819 Bror Rosenback Upplands Väsby 00:59:32 00:18:23

98

610 Hans-Göran Matsson Sollentuna 00:59:42 00:18:33

99

869 Uno Steiner ICA-Trossen 01:00:02 00:18:53

100

545 Lennart Andreasson Sundbyberg 01:00:06 00:18:57

101

576 Anders Grönlund Hässelby 01:00:38 00:19:29

102

570 Dan Eriksson Sundbyberg 01:00:41 00:19:33

103

554 Jörgen Brejcha WM-Data 01:00:46 00:19:37

104

653 Stig-Erik Westman HPH-Bromma 01:00:50 00:19:41

105

834 Kent Ohlsson Munsö 01:00:56 00:19:47

106

588 Per Håkansson Rissneligan 01:01:05 00:19:57

107

602 Bengt Lindgren Nordea 01:01:45 00:20:37

108

580 Lars Hansson Sundbyberg 01:01:52 00:20:44

109

546 Kjell Arnér Bålsta IK 01:02:01 00:20:52

110

630 Fredrik Samuelsson Björkebyskolan 01:02:07 00:20:59

111

625 Patrik Persson Elfa Ruching 01:02:09 00:21:00

112

607 Per-Åke Löfdahl Billans Vänner 01:02:19 00:21:11

113

631 Olle Schubert Scania IF 01:02:35 00:21:27

114

662 Pontus Brunby Enskede 01:02:48 00:21:39

115

567 Ove Engman Elvans IF 01:02:53 00:21:44

116

586 Olof Huldtgren Stockholm 01:02:55 00:21:47

117

551 Jesper Bergh Alfa Laval 01:03:01 00:21:52

118

814 Carl Peter Carlsson Spånga 01:03:28 00:22:20

119

582 Sebastian Hedberg Vällingby 01:03:36 00:22:28

120

559 Lennart Danielsson Järfälla 01:03:49 00:22:40

121

550 Johan Bengtsson Lybecks TÄF 01:04:18 00:23:09

122

571 Kenneth Fastland Broiler-Bröderna 01:04:41 00:23:33

123

548 Mats Backlund Stockholm 01:06:28 00:25:19

124

851 Karl-Johan Norén Posten Kista 01:06:43 00:25:34

125

618 Mats Nilsson Corpus Nacka 01:07:24 00:26:15

126

642 Anders Sätterberg Vällingby 01:08:16 00:27:08

127

564 Esa Ek Nobba Brass 01:08:25 00:27:17

128

803 Lennart Lundqvist Uddevalla 01:08:38 00:27:29

129

605 Lennart Lundberg Tyresö 01:08:59 00:27:51

130

600 Tommy Lindberg Spånga 01:09:24 00:28:15

131

572 Peter Forsberg Team Emba 01:09:28 00:28:19

132

568 Leif Ericsson Sorunda IF 01:09:28 00:28:20

133

881 Morgen Forsberg Team Emba 01:09:31 00:28:23

134

541 John Alemané Solna 01:09:50 00:28:41

135

609 Dick Mannestig Nordea 01:09:57 00:28:48

136

620 Anders Nyberg Stockholm 01:10:51 00:29:43

137

640 Gunnar Svärd Stockholm 01:12:08 00:30:59

138

598 Mikael Larsson Nordea 01:13:04 00:31:56

139

634 Kenneth Sjödin Nordea 01:14:51 00:33:42

140

638 Muthu Swamy Bro 01:23:08 00:41:59

805 Stefan Manning Triathlon Väst DNF
P11

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

95 André Bohlenius IF Göta 00:10:01

2

102 Axel Larsson Järfälla OK 00:10:15 00:00:14

3

829 Kalle Brunnstedt Nälsta spurters 00:10:29 00:00:28

4

101 Ludwig Kågemar Lidell Sundbybergs IK 00:11:03 00:01:02

5

112 Andreas Vinghed Sundbybergs IK 00:11:05 00:01:04

6

107 Fredrik Orrsveden Sundbybergs IK 00:11:09 00:01:08

7

91 Carl Andersson Icepeak AB 00:11:18 00:01:17

8

111 Martin Wallin Huddinge AIS 00:11:22 00:01:21

9

860 Daniel Hunnes Hässelby SK 00:11:27 00:01:26

10

114 Jimmy Said Spårvägens FK 00:11:33 00:01:32

11

113 Gustav Bivestedt Sundbybergs IK 00:11:37 00:01:36

12

100 Daniel Jallow Sundbybergs IK 00:11:41 00:01:40

13

94 Tobias Bjernulf Sundbybergs IK 00:12:37 00:02:36

14

808 Oskar Larsson IFK Stocsund 00:12:47 00:02:46

15

99 Isak Hampel-Klang Järfälla 00:12:59 00:02:58

16

109 Patrik Svalling Järfälla OK 00:13:00 00:02:59

17

105 Erik Nygren Wåhlin Huddinge AIS 00:13:02 00:03:01

18

828 Gustav Strömwall Nälsta spurters 00:13:11 00:03:10

19

97 Oliver Eriksson Karlbergs BK 00:13:15 00:03:14

20

854 Lindström Gustav 00:13:36 00:03:35

21

811 Filip von Reis Stockholm 00:14:38 00:04:37

22

108 William Saxeby Spånga Fotboll 00:14:43 00:04:42

23

104 Lukas Mirbt Uppsala IF 00:14:49 00:04:48

24

96 Niklas Bohm Sundbybergs IK 00:15:36 00:05:35
P13

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

185 Joakim Olsson IF Triangeln 00:09:18

2

174 Viktor Björnberg Huddinge AIS 00:09:28 00:00:10

3

823 Linus Uland Hässelby SK 00:09:42 00:00:24

4

173 Alexander Björnberg Huddinge AIS 00:09:48 00:00:30

5

182 Otto Kingstedt Huddinge AIS 00:09:52 00:00:34

6

171 Philip Andersson Icepeak AB 00:10:03 00:00:45

7

820 Tomas Gustafson Bromma IF 00:10:24 00:01:06

8

181 Felix Jungar Huddinge AIS 00:10:58 00:01:40

9

192 Alexander Holmblad Spårvägens FK 00:11:05 00:01:47

10

177 Fredrik Ekstrand Huddinge AIS 00:11:18 00:02:00

11

179 Johan Höglund Norrtulls SK 00:11:24 00:02:06

12

824 Rasmus Arousell Hässelby SK 00:11:32 00:02:14

13

191 Birk Sollenius Ösmo Friidrott 00:11:40 00:02:22

14

193 Gebril Masrour Spårvägens FK 00:11:48 00:02:30

15

190 Bruno Solarvera Tunaskolan 00:11:50 00:02:32

16

175 Trotte Boman Norrtulls SK 00:12:24 00:03:06

17

186 Ivar Persson Erikslunds KF 00:12:39 00:03:21

18

184 Carl Mårtensson Turebergs FK 00:13:14 00:03:56

19

189 Anton Saxeby Spånga Fotboll 00:15:38 00:06:20

20

809 Gustav Larsson IFK Stocsund 00:18:55 00:09:37
P15

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

938 Anton Wåhlin IF Linden 00:12:22

2

253 Victor Hedin Huddinge AIS 00:12:23 00:00:01

3

264 Patrik Nilsson Hammarby IF 00:12:40 00:00:18

4

266 Michael Refors Hammarby IF 00:12:50 00:00:28

5

256 Victor Karlsson Hammarby IF 00:13:03 00:00:40

6

262 Oskar Martinsson Huddinge AIS 00:13:14 00:00:51

7

268 Patrik Werdin Sundbybergs IK 00:13:21 00:00:58

8

259 Linus Linde Hammarby IF 00:13:21 00:00:58

9

257 John Kingstedt Huddinge AIS 00:13:47 00:01:25

10

252 John Alex Boutzas Sundbybergs IK 00:14:00 00:01:38

11

946 Calle Svensson Bromma IF 00:14:18 00:01:55

12

258 David Larsson Järfälla OK 00:14:18 00:01:56

13

263 Mikael Nieminen Hässelby SK 00:14:58 00:02:36

14

254 Henrik Holmén Sundbybergs IK 00:16:12 00:03:50

15

261 Jacob Lundin Tyresö Fri 00:16:51 00:04:28

16

822 Carl Källén Järfälla 00:27:26 00:15:04
P17

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

201 Oliver Hofmann Enhörna IF 00:20:12

2

211 Kristoffer Vilkancis Hässelby SK 00:20:52 00:00:39

3

208 Adam Uhrdin Enhörna IF 00:21:07 00:00:54

4

204 Anton Nyrenström-G Sundbybergs IK 00:22:23 00:02:10

5

916 Fredrik Grimborg IF Linden 00:22:49 00:02:36

6

203 Gustav Larsson Järfälla OK 00:22:55 00:02:42

7

210 Pontus Werbelow Huddinge AIS 00:22:56 00:02:43

8

802 Olof Kollinius Sundbybergs IK 00:24:07 00:03:55

9

207 Olle Thörnblom Tungelsta IF 00:25:58 00:05:45
P19

Place

Start no Name Club   Time Behind

1

50 Sami Tesfaldet Tyresö Fri 00:21:01

2

926 Robin Öberg Enhörna IF 00:23:31 00:02:30
 
Uppdaterad 2006-03-19 Websida för Sundbybergs IK Friidrott