ML
Hem till SIK Friidrott Upp Extreme Running F10 F12 F14 F16 K K40 KK KL M M40 ML MK P10 P12 P14 P16 P18 P7 P8 P9 F18 F7 F8 F9

 

SundbybergsTerrängen   RESULTATLISTA * 1999-09-26 *   Sida 1
===== ====== ======================== ===================== ============== ========
KLASS ML * Män motion lång 10 km * SLUTRESULTAT  
----- ------ ------------------------ --------------------- -------------- --------
PLAC NR NAMN KLUBB ANVÄND TID DIFF
----- ------ ------------------------ --------------------- -------------- --------
1 917 Larsson Jonas Sundbybergs IK 37.31,8 0.00,0
2 890 Karlsson Patrik SEB IF 37.40,9 0.09,1
3 107 Mensch Daniel Stockholm City Triat 38.01,0 0.29,2
4 916 Lestelä Kari Fagersta RC 38.33,5 1.01,7
5 924 Eriksson Mats DSIF 38.42,3 1.10,5
6 886 Hällgren Krister Stockholm 38.49,3 1.17,5
7 896 Olausson Johan Team Skavsåret IF 41.22,3 3.50,5
8 885 Halldin Staffan Solna 41.35,0 4.03,2
9 928 Eriksson Björn Vällingby 42.47,9 5.16,1
10 902 Robertsson Mats Sundbybergs IK 43.02,3 5.30,5
11 925 Ekengren Magnus Schenner Btl 43.09,4 5.37,6
12 927 Fletcher Graeme Sundbyberg 44.33,9 7.02,1
13 909 Thand Sune Sundbybergs IK 45.04,8 7.33,0
14 918 Ögren Roland Georg Team Lanebo 45.05,2 7.33,4
15 899 Rantanikunen Ari Södertälje 45.08,1 7.36,3
16 922 Tuorinen Aimo Kista 46.21,2 8.49,4
17 920 Forselius Dennis Westermalms IF 46.29,5 8.57,7
18 881 Finn Bengt Uppsala Löparklubb 46.51,6 9.19,8
19 892 Kjellberg Bo Handelsbanken 47.31,8 10.00,0
20 880 Ericsson Olov Humpe IF 48.00,6 10.28,8
21 878 Budden Jason Down Under S.C. 48.17,0 10.45,2
22 900 Remborg Göran SEB IF 48.17,3 10.45,5
23 919 Hellström Kjell Team Lanebo 48.35,3 11.03,5
24 911 Wahlgren Lennart Nordbanken 48.49,6 11.17,8
25 888 Jansson Ulf Kista 49.56,1 12.24,3
26 877 Brorsson Ola Täby 49.56,2 12.24,4
27 926 Nyström Niklas SEB 50.06,0 12.34,2
28 893 Lorichs Jan Sundbyberg 50.23,8 12.52,0
29 883 Gerigoorian Serooj Järfälla 50.48,7 13.16,9
30 914 Östlin Martin OK Q8 51.02,4 13.30,6
31 921 Spring Sam Hästkrafterna 52.15,3 14.43,5
32 898 Persson Sven Telia IF 53.30,5 15.58,7
33 913 Wärnhjelm Christopher Solhem 53.49,8 16.18,0
34 929 Andersson Krister Hölö 55.03,2 17.31,4
35 884 Gornitzka Per Vällingby 55.05,9 17.34,1
36 887 Irvegård Gunnar SRRC Stockholm 56.06,1 18.34,3
37 903 Roslund Stefan Spånga 57.09,2 19.37,4
38 889 Karlsson Bo Spånga 57.17,2 19.45,4
39 879 Ericsson Leif Sorunda IF 58.12,2 20.40,4
40 915 Karlsson Dick JVC Svenska AB 59.04,4 21.32,6
41 930 Lundin Thore Vittinge 1.01.20,7 23.48,9
42 907 Sköldberg Rolf Sabroe Svenska 1.02.17,1 24.45,3
43 876 Bjarnehag Holger Sundbybergs IK 1.04.17,1 26.45,3
44 923 Larsson Carl Fredrikshof 1.07.35,6 30.03,8
45 910 Thörn P-O NES 1.10.01,8 32.30,0

Uppdaterad 1999-09-27
Uppdaterad 2001-04-30 Websida för Sundbybergs IK Friidrott