Resultat  XTREME-running i tuff terräng 080506.
URSVIKS MOTIONSGÅRD SUNDBYBERG 
Bana:Torr
Väder:Solsken 18 grader kl 17
PRELIMINÄR RESULTATLISTA
Efternamn Förnamn Klubb Startnr Startid Måltid Löptid
1 Larm Jonas Hässelby SK 744 62:10 115:54 53:44 Xtreme Elit
2 Gärdsback Mattias FK Studenterna 811 147:54 205:13 57:19 Xtreme Elit
3 Hultqvist Hugo SIK Skidor 817 128:34 187:09 58:35 Xtreme Elit
4 Helminen Petri FK Studenterna 597 89:59 148:53 58:54 Xtreme Elit
5 Edvardsson Nils Järfälla 774 77:46 139:14 61:28
6 Thomas Deri Långholmen FC 770 71:11 132:57 61:46
7 Rosén Peter FK Studenterna 650 151:43 214:16 62:33
8 Mårdh Michael FK Studenterna 851 129:24 192:24 63:00
9 Mickelsson Fredrik Kilafors SK 866 145:28 208:28 63:00
10 Öberg Andreas Ljusdal RC 594 114:02 177:07 63:05
11 Gunnars Stefan Fredrikshof 822 121:00 184:08 63:08
12 Furuland Hans Uppsala Löparklubb 644 145:42 208:54 63:12
13 Koski Andreas HQ Bank 865 141:22 205:01 63:39
14 Jorinder Olle FK Studenterna 723 62:11 126:14 64:03 3:e pris
15 Sandgren Simon Spånga 853 141:21 205:24 64:03
16 Holmgren Magnus Hässelby SK 819 120:53 185:20 64:27
17 Andersson Anders Magnus FK Studenterna 871 151:45 216:24 64:39
18 Äijö Harry Stockholmspostens IK 767 60:45 125:57 65:12
19 Bellander Rickard FK Studenterna 646 142:08 208:33 66:25
20 Ljung Peter Xelerated AB 544 56:37 123:05 66:28
21 Franklin Karl Uppsala Löparklubb 855 151:26 217:57 66:31
22 Larsson Per Spånga 720 144:14 211:24 67:10
23 Johansson Johan Arlanda-Märsta SK 724 81:36 148:52 67:16
24 Collin Andreas Sundbyberg 455 89:13 156:35 67:22
25 Boberg Bengt Stockholm City Triathlon 847 120:28 187:54 67:26
26 Kolmskog Peter SIK orientering 858 137:48 205:20 67:32
27 Thelemyr Anders Duvbo IK 471 71:25 139:01 67:36
28 Forssén Mikael KFUM Uppsala 541 113:18 181:04 67:46
29 Sandström Daniel Västertorp 867 141:51 209:54 68:03
30 Söderqvist Carl Daleo IK 809 97:03 165:08 68:05
31 Jansson Michael FK Studenterna 709 103:37 171:52 68:15
32 Thorén Patrik FOI SIF 766 63:25 131:50 68:25
33 Heilborn Erik SSSK 850 146:00 215:25 69:25
34 Wegersjö Rikard Stig Vigs IF 641 97:35 167:26 69:51
35 Bengtsson Daniel Bromma 768 71:29 141:20 69:51 1:a pris
36 Sturesson Morgan Kista 804 95:36 165:51 70:15 Lidingölopp
37 Thorén Anna Hulåns IF 746 61:17 131:48 70:31
38 Persson Karl-Åke Ericsson 540 60:10 130:51 70:41
39 Schenkel Erik Kista 814 108:50 179:31 70:41
40 Jacobs Mikael Grontmij 535 80:16 151:21 71:05
41 Brikell Jens Hammarby IF 803 91:43 162:49 71:06
42 Landstedt Martin Abacus 749 63:47 134:56 71:09
43 Porle Mats HQ Bank 863 140:30 211:52 71:22
44 Millnert Ola Stockholm City Triathlon 856 131:01 202:24 71:23
45 Elgh Jonas Sundbyberg 868 145:05 216:34 71:29
46 Axelsson Robert Fredrikshof 818 130:59 202:29 71:30
47 Jonsson Göran Sundbybergs IK 849 119:58 191:43 71:45
48 Pettersson Jonas Epsilon 576 89:54 161:43 71:49
49 Persson Erik Mickes Gräv 593 93:35 165:27 71:52
50 Johansson Michael Team NBC 701 73:46 145:58 72:12
51 Wallinder Daniel Solna 807 99:26 171:39 72:13
52 Looft Anders Stockholm  725 55:10 127:49 72:39
53 Landstedt Stefan Arlanda-Märsta SK 750 63:41 136:23 72:42
54 Strömstedt Göran Team NBC 707 73:47 146:30 72:43
55 Gavelfält Niklas Sundbyberg 599 113:52 187:00 73:08
56 Wallerius Gösta Atlas Copco Skidor 719 137:37 210:47 73:10
57 Wessel Bo Team Skavsåret IF 470 76:12 149:23 73:11
58 Lundin Leonard FK Studenterna 669 66:03 139:21 73:18
59 Stjerngren Mats Amf 1 852 145:58 219:37 73:39
60 Larsson Martin Huddinge AIS 475 142:44 216:25 73:41
61 Jonsson Agneta Team Skavsåret IF 462 43:02 116:49 73:47
62 Säfström Frida Rimbo 547 111:01 185:12 74:11
63 Nilsson Bengt Sthlm Hash House Harriers 797 89:35 163:56 74:21
64 Sjöberg Jörgen Vällingby 859 135:51 210:29 74:38
65 Söderqvist Johan Schering-Plough 539 113:37 188:19 74:42
66 Lidemark John Bromma 545 89:03 163:50 74:47
67 Holmström Nils SIK Skidor 796 91:02 166:42 75:40
68 Francois Stephane Uppsala Löparklubb 862 150:39 226:28 75:49
69 Weckner Steffen Uppsala Löparklubb 860 150:37 226:27 75:50
70 Ljung Magnus Bitsim 748 56:41 132:39 75:58
71 Månflod Johan Lugi SK 854 137:44 214:16 76:32
72 Berneklint Nicklas Mickes Gräv 635 94:05 171:00 76:55
73 Hartl Jörgen Sundbybergs IK 800 100:05 177:01 76:56
74 Ceasar Tor Bitsim 742 56:39 133:37 76:58
75 Taipale Satu Sundbybergs IK 799 100:02 177:04 77:02
76 Carson Peder Knivsta 802 93:09 170:20 77:11
77 Henriksson Viktor HQ Bank 864 139:26 216:39 77:13
78 Degerfeldt Peter BK Raketerna 521 60:57 138:18 77:21
79 Suchdev Annu Österskär 773 113:35 190:57 77:22
80 Johansson Christina Stocksund 574 97:01 174:47 77:46
81 Sahlström Charlotta Täby  579 96:13 174:07 77:54
82 Wahlberg Ewa Uppsala Löparklubb 694 150:12 229:04 78:52
83 Forsberg Tony Plant Vision 747 55:26 134:57 79:31
84 Kjellsson Tommy Team Skavsåret IF 801 95:44 175:17 79:33
85 Östberg Patrik Citymail 798 84:24 164:04 79:40
86 Fröberg Karin Sollentuna 643 92:15 172:06 79:51
87 Berglund Kristin Sollentuna 805 92:16 172:07 79:51
88 Hultman Magnus Solna 598 111:48 191:41 79:53
89 Altenberg Per FC Liberalerna 806 97:40 177:42 80:02
90 Söderström Michael Bromma 456 48:24 128:35 80:11
91 Gillners Gabriel IFK Britt-Inger 771 78:16 159:23 81:07
92 Falk Roland ALFAPRINT 816 113:21 194:32 81:11
93 Steen Tomas Enskede 825 113:59 195:28 81:29
94 Hillblom Catarina Uppsala Löparklubb 697 146:46 228:25 81:39
95 Gavelfält Björn Sundbyberg 636 111:50 194:21 82:31
96 Hamilton Henrik Farsta 808 101:37 184:17 82:40
97 Sellin Kenneth Saab Fritid 524 74:19 157:32 83:13
98 Grönlund Anders LK Mjölksyra 525 122:44 206:13 83:29
99 Lofur Judith Vilma SIK Skidor 672 117:13 201:24 84:11
100 Adolfsson Lars Stockholm City Triathlon 813 101:34 186:02 84:28
101 Schapiro Christer SPIF Triathlon 795 89:32 174:15 84:43
102 Sandberg Curt Arlanda Märsta SK 527 49:17 134:30 85:13
103 Utter Gretel Arlanda Märsta SK 526 49:18 134:31 85:13
104 Asklöf Linn Sundbybergs IK 812 99:36 185:13 85:37
105 Johansson Göran Atlas Copco  848 131:55 217:46 85:51
106 Jansson Lisa Uppsala Löparklubb 696 69:15 155:10 85:55 2:pris
107 Johansson Lennart SAAB Fritid 743 62:31 149:17 86:46
108 Johansson Anders Ericsson IK 772 76:39 164:37 87:58
109 Hillgren Sven-Åke Forest Racing 745 55:00 143:07 88:07
110 Hermansson Alfred Sundbyberg 775 86:13 175:03 88:50
111 Olofsson Kent SIK orientering 810 97:37 186:54 89:17
112 Wester Fredrik Älvsjö 824 113:57 203:16 89:19
113 Nyqvist Jenny Sundbyberg 823 113:51 204:59 91:08
114 Holmér Tomas Bromma 815 106:50 198:06 91:16
115 Schyllberg Roger Helpman 869 145:30 237:05 91:35
116 Handel Claude HoF 765 66:46 160:39 93:53
117 Bjelvenstam Jacob Oilienttalt.com 820 110:35 204:29 93:54
118 Henriksson Maria Mickes Gräv 577 66:48 161:13 94:25
119 Barkell Mats Telamp 764 62:51 157:33 94:42
120 Blücher Magnus Raketa GS 821 110:38 205:55 95:17
121 Johansson Anneli Södertälje 534 84:26 181:06 96:40
122 Andersson Bam BoP Utbildningsservice 857 132:29 229:16 96:47
123 Olsson Göran Stockholm 769 92:32 192:30 99:58
124 Hustveit Eivinn Mobiltech 870 150:50 201:54 51:04 Sprungit fel ?
125 Fröjd Örjan Sundsvalls OK 861 150:41 utgått
125 startande varav 16 damer
Nästa tävlingsdag 27 maj
Starta när du vill mellan 17.00-18.30
Välkomna